стіна
Латвія відгородиться від Біларусі парканом, щоби захиститися від біженців

Дедалі більше парканів з’являється у Європі. Латвія для боротьби з нелегальною міграцією може звести захисні споруди не лише на кордоні з Росією, а й з Білоруссю. Про це розповіла місцевому телеканалу LSM Прем’єр-міністр республіки Лаймдота Страуюма. Причиною рішення стали нещодавні затримання великих груп біженців з Іраку, що пробралися в країну з білоруської території, пише NEWSru.com.

На думку Лаймдоти Страуюми, якщо не захистити кордон зараз, у нелегалів може з’явитися новий шлях для проникнення в ЄС. «Багато європейських держав будують паркани, і це може бути можливим рішенням. Зрозуміло, що стріляти в людей ніхто не буде. Але ми повинні бути готові приймати їх, розміщувати, а потім, якщо виявиться, що це не здобувачі притулку, висилати їх із країни», – заявила Прем’єр-міністр.

При цьому співрозмовниця телеканалу підкреслила, що вона виступає за будівництво паркану не по всьому кордоні з Білоруссю, а лише на тих ділянках, де можуть чинитися спроби його незаконного перетину. «Це паркан з третіми країнами. Набагато страшніше, якщо ми почнемо будувати паркани всередині Європи», – резюмувала Лаймдота Страуюма.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, аналогічну огорожу влада Латвії вирішила побудувати і на кордоні з Росією: в рамках проекту буде зведено паркан загальною протяжністю близько 90 кілометрів. Глава Міністерства внутрішніх справ республіки Ріхард Козловскіс пояснив ініціативу прагненням обмежити потік в’єтнамців-нелегалів, додавши, що Рига не хоче відгороджуватися від Росії «китайським муром». За його словами, з початку року в Латвії було затримано понад 300 уродженців В’єтнаму.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ