Греція, дефолт
Греція може вийти з єврозони

Центральний банк Греції припустив вихід країни з Євросоюзу через недосягнення угод з кредиторами. Про це пише російський телеканал Дождь з посиланням на опубліковане в середу, 17 червня на сайті регулятора офіційне повідомлення.

«Провал у досягненні угоди означатиме початок болючого курсу, який призведе спочатку до дефолту Греції, до виходу країни з єврозони, і, що дуже ймовірно, до виходу з Європейського Союзу», – йдеться в офіційному повідомленні грецького регулятора.

Керована криза, продовжує Центральний банк, з якою Греція намагається впоратися за допомогою партнерів, може набрати обертів, як снігова лавина, і перерости у неконтрольовану кризу з високими ризиками для банківської системи та фінансової стабільності. Результатом найгіршого сценарію кризи регулятор називає рецесію, різке падіння доходів населення, зростання безробіття і крах економіки Греції.

Водночас, вихід Греції з єврозони вплине на протистояння України та Росії, оскільки РФ почне сприймати Євросоюз як слабке об’єднання. Про це заявив екс-президент Європейської Ради Герман ван Ромпей на конференції в Брюсселі, передає DT.ua. «Усі повинні зрозуміти, що якщо ти йдеш, то може і не навічно, але дуже і дуже надовго. Це рішення виходу в певному сенсі буде впливати на покоління», – заявив Ромпей.

Нагадаємо, останній раунд переговорів між Грецією та міжнародними кредиторами, що проходив 14 червня, завершився невдачею. Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив, що чекатиме, поки кредитори не перейдуть до реалізму. Раніше представники єврозони вперше обговорили можливий дефолт Греції.

Греція повинна була виплатити близько 1,5 млрд євро МВФ 5 червня. Афіни провели останнє погашення в сумі близько 750 млн євро, спустошивши резервні рахунки у Фонді, і нещодавно заявили, що сплатити борг у червні не зможуть. В уряді Греції заявили, що більше не можуть йти на поступки в переговорах з кредиторами, і зазначили, що міжнародні структури повинні взяти на себе відповідальність за остаточний результат.

У свою чергу глава Єврогрупи Єрун Дійсселблум заявив, що угоду між Грецією і кредиторами неможливо було укласти навіть теоретично. Водночас, канцлер Німеччини Анґела Меркель, Президент Франції Франсуа Олланд і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер домовилися «з великою інтенсивністю» продовжувати пошук варіантів розв’язання боргової кризи в Греції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, греки в паніці знімають кошти з депозитів на тлі чуток про вихід із єврозони.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ