Деканоїдзе
Міністерство юстиції Грузії розпочало процедуру позбавлення Деканоїдзе грузинського громадянства

Окружний адміністративний суд Києва просять визнати протиправним та скасувати Указ Президента про прийняття до громадянства України Хатії Деканоідзе. Відповідний позов надійшов до суду 1 серпня, повідомляє сайт адмінсуду.

Позивач просить Окружний адмінсуд Києва прийняти позовну заяву до розгляду, відкрити провадження та витребувати у президента Петра Порошенка вищезгаданий указ.

Однак суд зазначає, що акти, дії чи бездіяльність Верховної Ради, Президента України, Вищої Ради юстиції, а також рішення, дії чи бездіяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України оскаржуються до Вищого адміністративного суду України – відповідно до ч.2 ст. 1711 Кодексу адміністративного судочинства.

Хатія Деканоїдзе є громадянкою Грузії. За часів президентства Міхеїла Саакашвілі вона очолювала поліційну академію Грузії. 2015 р. отримала українське громадянство та очолила Національну поліцію України.

Як відомо, законодавство забороняє держслужбовцям України мати друге громадянство, але передбачає дворічний перехідний період.

У липні 2016 року Деканоїдзе заявила, що Міністерство юстиції Грузії розпочало процедуру позбавлення її грузинського громадянства.

Також раніше стало відомо, що Хатія Деканоїдзе має намір піти з поста глави Нацполіціі, щоби цієї осені взяти участь у парламентських виборах в Грузії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ