У Зімбабве заборонили святкувати 98-річчя Великої Жовтневої революціі
У Зімбабве заборонили святкувати 98-річчя Великої Жовтневої революціі

Поліція зімбабвійського міста Булавайо заборонила проводити святкові заходи, присвячені 98-й річниці Великій Жовтневій революції. Про це повідомляє сайт Thezimbabwean.co з посиланням на організаторів святкувань – Комуністичну групу й Комуністичну лігу Зімбабве.

Урочистості планувалося провести в історичному приміщенні Стенлі Холла в міському районі Макокоба. Однак поліція заборонила це робити на тій підставі, що організації, які вирішили провести святкування, не зареєстровані офіційно. Комуністи розкритикували рішення влади. «Це рішення відображає виродження і параною уряду ЗАНУ-ПФ (Зімбабвійський африканський національний союз – Патріотичний фронт – владна партія Зімбабве, – ред.) та його державного апарату», – написали вони на своїй сторінці в Facebook.

У повідомленні також наголошується, що сама ЗАНУ-ПФ була сформована на основі двох організацій зімбабвійського африканського національного союзу (ЗАНУ) і Союзу африканського народу Зімбабве (ЗАПУ), які розділяли марксистсько-ленінську ідеологію. «ЗАПУ та її військове крило ЗІПРА озброювалося і фінансувалося Радянським Союзом, який був зобов’язаний своїм існуванням партії більшовиків. (…) А ЗАНУ та її військове крило ЗАНЛА фінансувалося і озброювалося Китайською народною республікою, яка завжди віддавала данину Великій Жовтневій соціалістичній революції», – йдеться в повідомленні.

«Крім того, червона зірка більшовиків є відмінною рисою нашого улюбленого національного прапора. Ця заборона насправді являє собою осквернення нашого прапора і принципів, які він символізує», – вказується в тексті.

Зімбабвійський африканський національний союз – Патріотичний фронт очолює Президент країни Роберґ Муґабе. У лютому цього року йому виповнився 91 рік – він став найстарішим Президентом на планеті. Повідомлялося, що вечірка, влаштована з цього приводу, коштувала близько мільйона доларів, що є колосальною сумою з урахуванням того, що Зімбабве є однією з найбідніших країн світу. Раніше США і Євросоюз висловлювали заклопотаність у зв’язку з черговою перемогою Муґабе на президентських виборах в Зімбабве. Своєю чергою, сам диктатор радив незгодним з його перемогою «піти і повіситись».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ