В Україні заборонять лампи розжарювання

Декомунізація може торкнутися неочікуваних галузей. Зокрема, в Україні планують заборонити використання звичайних ламп розжарювання, відомих у народі як «лампа Ілліча», повідомляє ТСН.

Депутати вже внесли відповідний законопроект до Верховної Ради. Згідно з ним, забороняється ввезення та виробництво освітлювальних приладів, які мають низький клас енергоефективності. Очікується, що такі обмеження зможуть значно скоротити використання електроенергії населенням. Утім, заборону звичайних ламп населення сприймає неоднозначно. Нині нині звичайну лампочку на 100 вт. можна придбати за 6 грн., тоді як ціна на енергоощадні прилади стартує від 25 грн.

Зазначимо, що заборона на продаж та виготовлення ламп розжарювання вже діє у Євросоюзі. Там перехід на енергоощадні прилади впроваджують поступово і планують закінчити його у 2016 році.

Як відомо, Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним лютневе підвищення тарифів на електроенергію, тому українці мають право платити за електрику за старими тарифами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ