Харків
У Харкові перейменують п’ять районів міста

У Харкові перейменують п’ять районів міста, проте Дзержинський, Фрунзенський і Жовтневий райони назви не змінять. Про це розповіли у прес-службі Харківської міськради, передає Інтерфакс-Україна.

«Топонімічна комісія рекомендує перейменувати Ленінський район на Залізничний, Орджонікідзевський – на Індустріальний, а Дзержинський, Фрунзенський і Жовтневий назвати так само, змінивши їхню присвяту», – розповіли в міськраді.

Так, Дзержинський район, названий на честь революціонера-більшовика, голови ВНК і ОДПУ Фелікса Дзержинського, хочуть переназвати на честь його брата лікаря-невролога, психіатра, полковника медичної служби Війська польського Владислава Дзержинського. Владислав жив і працював у Харкові до революції, але Жовтневу революцію не сприйняв і переїхав до Польщі, де і був розстріляний фашистами у 1942 році.

Жовтневий район, названий на честь Жовтневої революції, пропонується «перейменувати» на честь Дня визволення України від фашистів – 28 жовтня 1944 року.

Фрунзенський район, хочуть «переназвати» не на честь радянського революціонера Михайла Фрунзе, а на честь льотчика-винищувача із Харкова Тимура Фрунзе. Водночас на думку топонімічної комісії, Комінтернівський район не підлягає перейменуванню, бо Комінтерн був «міжнародною організацією».

Раніше у Харківській міськраді повідомляли, що замість радянських топонімів у місті з’являться вулиці, присвячені митцям та науковцям. Згідно з законом про декомунізацію, таке рішення ухвалили учасники громадських слухань, які пройшли одразу в чотирьох районах міста.

Нагадаємо, 21 травня набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, мешканці 70-тисячного міста-супутника Одеси провели 12 листопада громадські слухання і ухвалили рішення про перейменування портового Іллічівська на Чорноморськ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ