Ленін, декомунізація
У Запоріжжі фанати вдягли Леніна у форму збірної України

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку збірної України з футболу у відбірних іграх Євро-2016. Про це у понеділок, 7 вересня, повідомляє Радіо Свобода.

На пам’ятник Леніну фанати вдягли футбольну форму у кольорах національної збірної України. У руці скульптури також закріпили відповідну фанатську «розу» (шалик із символікою). За словами одного з організаторів акції Ярослава Гришина, «питання підтримки нашої збірної об’єднує як представників старшого, так і молодшого покоління».

«Не можна зносити пам’ятник Леніну заради того, аби тільки його знести. Треба вести діалог – що буде на цьому місті. Де-юре цього пам’ятника немає, однак поки він фактично існує, треба підготувати громадську думку», – вважає Гришин.

Про сенс одягання Леніна в синьо-жовті кольори він сказав так: «12-й номер на футболці – це номер вболівальників. Таким чином, сподіваємося об’єднати довкола підтримки нашої збірної людей різного віку та різних поглядів». До слова, восени 2014 року пам’ятник Леніну в Запоріжжі активісти вже вдягали у символічну вишиванку. Згідно з чинним законодавством, що передбачає декомунізацію, скульптурна композиція підлягає демонтажу, однак міська влада Запоріжжя ще не визначилася щодо часу і процедури знесення.

Як відомо, в Україні триває «ленінопад». В Україні пам’ятники лідеру міжнародного комуністичного руху почали зносити восени 2014 року. Загалом, за рік демонтували 504 пам’ятники творцю тоталітарної системи СРСР. За підрахунками Українського інституту національної пам’яті, на сьогодні в Україні залишається ще понад 1700 пам’ятників Іллічу.

Читайте: Креативна декомунізація: У Миколаєві Ленін став козаком

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ