Демчишин
Пропонована Росією ціна у 180 доларів комерційно невигідна Україні

Україна готова купувати блакитне паливо у Росії за ціною 160-170 доларів за 1 тисячу куб. м. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає newsru.ua.

Також він заявив, що Україна купує газ за ціною 170 доларів у німецьких постачальників, зокрема у компанії «Статойл».

З його слів, є десяток трейдерів, які змінюються залежно від ситуації, бо договори зазвичай розраховані на місяць

Крім того, глава Міненерго зазначив, що пропонована російською стороною ціна у 180 доларів комерційно невигідна Україні.

Нагадаємо, 1 квітня голова Міненерго РФ Олександр Новак повідомив, що термін дії знижки на російський газ для України закінчується, і з 1 квітня його ціна відповідатиме чинним контрактам між «Газпромом» і «Нафтогазом України».

Раніше в компанії «Нафтогаз» заявили, що Україна не збирається відновлювати закупівлю газу у ПАТ «Газпром» з 1 квітня 2016 року. Аргументували тим, що ціна, запропонована російською стороною, вища, ніж у європейських постачальників. При цьому в компанії заявили, що залишаються відкритими до переговорів щодо приведення умов закупівлі російського газу до ринкових.

За інформацією «Нафтогазу», станом на 31 березня 2016 року Україна не імпортувала газ з Росії протягом 125 днів, зокрема, вперше – протягом трьох зимових місяців.

Читайте: Аферист Курченко привласнив газу для населення на 2,2 млрд. грн

БЕЗ КОМЕНТАРІВ