Порошенко
Україна заборонила в’їзд журналістам, які загрожують національним інтересам

Президент Петро Порошенко заборонив в’їзд в Україну двом співробітникам телерадіокорпорації BBC, а також багатьом російським журналістам і відомим людям, повідомляє The Guardian. У списку санкцій, опублікованому на сайті Порошенка в середу, 16 вересня, згадані московський кореспондент BBC Стів Розенберґ і продюсер Емма Веллс.

У президентському указі йдеться, що заборонe запроваджено на один рік через те, що ці особи є загрозою для національних інтересів або сприяють терористичній діяльності. У список потрапили оператор BBC Антон Чичеров та іспанські журналісти Антоніо Памплієґа й Анхель Састре. У липні ці два іспанці зникли безвісти в Сирії (імовірно, їх викрали). «Порошенко заявив, що фігуранти списку причетні до російської анексії Криму в 2014 році та агресії на сході України», – повідомляє газета.

Редактор зарубіжного відділу BBC Ендрю Рой сказав: «Це ганебна атака на свободу преси. Ці санкції – абсолютно недоречні та незрозумілі заходи проти журналістів BBC, які повідомляють про ситуацію в Україні неупереджено й об’єктивно. Ми закликаємо український уряд негайно вилучити їхні імена з цього списку».

Лун коментує: «Причини санкцій щодо кореспондентів BBC незрозумілі, але висвітлення в пресі конфлікту із заколотниками (яких влада й ЗМІ України часто називають «терористами») – тема делікатна. Російське телебачення висвітлює українську кризу в негативному тоні, часто називаючи новий київський уряд «фашистською хунтою», а міжнародні ЗМІ фокусуються на втратах серед цивільних осіб і на тому, що обидві сторони застосовують касетні боєприпаси в багатонаселених районах».

В Адміністрації Президента відреагували на критику. Петро Порошенко доручив Раді національної безпеки та оборони вилучити прізвища журналістів корпорації ВВС із санкційного списку осіб, причетних до анексії Криму та агресії на Донбасі. Про це повідомив у четвер, 17 вересня, прес-секретар президента Святослав Цеголко у Facebook.

Нагадаємо, 16 вересня президент України підписав указ, яким затвердив рішення РНБО від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Санкції запроваджуються терміном на один рік. Обмежувальні заходи стосуються понад 400 фізичних та понад 90 юридичних осіб РФ та інших країн, які причетні до анексії Криму та агресії на Донбасі. В указі, серед інших, фігурують представники засобів масової інформації з Великої Британії, Німеччини та Росії. Їм заборонено в’їзд в Україну.

У свою чергу представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що санкції, запроваджені Україною проти кількох десятків іноземних журналістів, є «серйозною загрозою» праву на вільний збір інформації, і закликала Президента України виключити журналістів з цього «чорного списку».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ