АТО
Деморалізовані українські війська починають втрачати віру в Київ

Деморалізовані українські війська починають втрачати віру в Київ, пише The Financial Times.«Армія деморалізована, адже її змушують стояти, наказують їй утримувати позиції, тоді як люди гинуть один за одним. Їм потрібна перемога. Ворог виразно готує атаку. Найкращий спосіб запобігти цьому – атакувати самим», – цитує британський журналіст одного із українських військових інструкторів.

Кореспондент Роман Олеарчик поспілкувався з військовослужбовцями української армії, зокрема з бійцем на ім’я Василь, який на в’їзді в Авдіївку продемонстрував свіжі вирви біля дороги – сліди артобстрілу з боку сепаратистів. За словами Василя, його люди майже щоночі зазнають атак, а для оборони у них є лише кулемети, невелике бетонне укриття і старий радянський БТР.

«Чому Президент сюди не приїжджає? – обурюється Василь. – Подивився б своїми очима, як нас погано постачають і як ми практично щодня ухиляємося від артилерійських снарядів. Ось про яке перемир’я він домовився». Слова Василя відображають обурення і недовіру солдатів до вищого командування і політичних лідерів, які різко збільшилися за останні 12 місяців. «Рік тому українські сили наступали і відвойовували територію у бойовиків, але потім вторгнення регулярних російських військ у серпні минулого року перекреслило їхні досягнення: поразка в бою під Іловайськом підірвала бойовий дух. Сьогодні ці військові охороняють кордони України з районами у двох областях, підконтрольних сепаратистам, в умовах перемир’я, яке раз у раз порушується», – йдеться в статті.

Популярність нових українських лідерів у суспільстві в цілому також знижується. «Незважаючи на похвали міжнародних спостерігачів,  лідери не поспішають з виконанням обіцянок щодо реформи держуправління та приборкання корупції», – пояснює автор. «Також виникає думка: якщо мета російської підтримки східноукраїнських заколотників – дестабілізація України, то, можливо, ця політика має успіхи», – пише Олеарчик.

На його думку, найбільш тривожний для Києва той факт, що багато вояків на фронті висловлюють захоплення «Правим сектором», лідер якого нещодавно закликав до національного «вотуму недовіри» уряду і до нової революції. 32-річний український солдат Євген у Горлівці назвав бійців «Правого сектора», нещодавно виведених з фронту, «нашими товаришами, дуже хоробрими в бою». «Однак, як і інші українські солдати, у яких ми брали інтерв’ю, Євген відмовився відповідати, чи підтримує він заклики «Правого сектора» до зміни уряду», – повідомляє кореспондент.

Він зазначає, що в Україні економічний спад, вимірюваний двозначними цифрами, валюта слабшає, інфляція наростає. Тарифи ЖКГ підвищено вчетверо, щоби виконати умови кредиту МВФ. Згідно із червневим опитуванням, цього року на президентських виборах Порошенко набрав би 14,6%, а Яценюк – лише 1,3%.

«Порошенко каже, що твердо прихильний ідеї примирення на сході України шляхом переговорів. На позаминулому тижні він підтримав угоду про відведення важкої техніки обома сторонами на 15 км від фронту, яку належить виконати. Але деякі учасники боїв кажуть, що для підтримки бойового духу потрібен наступ», – йдеться в статті.  «Армія деморалізована, адже її змушують стояти, наказують їй утримувати позиції, тоді як люди гинуть один за одним», – сказав неназваний інструктор на базі «Правого сектора». «Їм потрібна перемога. Ворог виразно готує атаку. Найкращий спосіб запобігти цьому – атакувати самим», – додав він.

Читайте: Батальйон «Донбас»: терористи захопили території буферної зони на лінії Водяне – Комінтернове

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ