день тиші
В Україні – «день тиші» перед другим туром виборів

«День тиші» в Україні. Він розпочався о 00:00 14 листопада. Цього дня забороняється будь-яка агітація та політична реклама суб’єктів виборчого процесу до 20:00 неділі, 15 листопада.

Згідно з Законом України «Про місцеві вибори», забороняється проведення агітаційних заходів, поширення передвиборних агітаційних матеріалів у ЗМІ, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, виборчих листівок, плакатів, іншої друкованої агітації, публічні заклики голосувати за або не голосувати за кандидатів, а також публічна оцінка діяльності цих кандидатів. Водночас, сьогодні і в день голосування забороняється проведення масових акцій, вистав, демонстрація фільмів і телепередач від імені кандидатів та місцевих організацій партій-суб’єктів виборчого процесу. Однак «день тиші» не поширюється на інформацію, що стосується безпосередньо самих виборів – роз’яснення законодавчих норм, порядку голосування, запрошення взяти участь у виборах.

Нагадаємо, 15 листопада в Україні пройде другий тур виборів мерів міст. Відбудеться голосування в 19 обласних центрах: Києві, Вінниці, Луцьку, Дніпропетровську, Житомирі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Кіровограді, Львові, Миколаєві, Полтаві, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях та Чернігові. Водночас мера обиратимуть у 10 містах обласного значення: Дніпродзержинську, Кривому Розі, Нікополі, Павлограді (Дніпропетровська область), Краматорську (Донецька область), Бердянську, Мелітополі (Запорізька область), Білій Церкві (Київська область), Кременчуці (Полтавська область), Сєверодонецьку (Луганська область).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ