Порошенко
Попри глибоку економічну кризу, бізнес Порошенка процвітає

Президент Петро Порошенко пообіцяв відсторонення від влади олігархів. Насправді бізнес українського президента процвітає. І його ділові стосунки викликають запитання. Про це йдеться у критичній статті впливового німецького видання Spiegel.

Автор матеріал Бенджамін Біддер, який працює у Москві, пише: «Жити по-новому» було написано на плакатах. Порошенко пообіцяв покінчити з практикою, коли в Україні багаті бізнесмени купують політичний вплив для того, щоби заробляти ще більше грошей».

Біддер нагадує, що під час своєї виборчої кампанії Порошенко оголосив «деолігархізацію, яка торкнеться всіх». І президенту вдалося істотно приборкати амбіції деяких олігархів. Так, Рінат Ахметов втратив майже весь свій вплив. Ігор Коломойський був звільнений з посади глави Дніпропетровської області.

«Проте нові правила, схоже, не діють для всіх. Бізнес самого Порошенка, принаймні, процвітає. В ході виборчої кампанії він обіцяв швидко продати корпорацію Roshen. Тепер він каже, що з урахуванням складної економічної ситуації важко знайти покупця. Roshen досі розширюється. І компанія відкрила 14 нових магазинів, один з них на центральній вулиці Києва – Хрещатик», – пише автор.

Журналіст зазначає, що незважаючи на глибоку економічну кризу, добре йдуть справи й у банку Порошенка: ефективність його операційної діяльності в 2014 році зросла на 84,5%. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб очолює бізнес-партнер чинного президента Костянтин Ворушилін.

«Інтерес ділових зв’язків Порошенко поширюється, мабуть, також і на енергетичний сектор. У керівництва в Києві є план реструктуризації занедбаної галузі. Тим не менш, їхній підхід показує главу держави в поганому світлі. Тому що прибутковий державний контракт отримав давній діловий партнер президента. І міністр енергетики перешкоджає приватизації великої мережі електростанцій, якої вимагає Міжнародний валютний фонд (МВФ). Він також раніше вів справи з Порошенком», –йдеться у статті.

Автор нагадує також про контракт на поставку нових трансформаторів для промислової галузі, який виграло підприємство «Запоріжтрансформатор». Воно запропонувало обладнання, яке коштує вдвічі дорожче аналогічних трансформаторів Siemens. Найбільшим акціонером «Запоріжтрансформатора» є Костянтин Григоришин, російський мільярдер і давній діловий партнер Порошенка. Крім того, ЗМІ вважають, що і Демчишин вельми лояльний до Григоришина.

На думку Біддера, дії глави Міненерго змушують засумніватися в його професіоналізмі. Схоже, Демчишин не просто гальмує переговори із західними інвесторами, але і свідомо їм заважає. Біддер посилається на джерела, які заявляють, що міністр відмовив французьку компанію GDF Suez від купівлі Центренерго. У Міненерго і GDF Suez це не коментують.

Автор зазначає, що Порошенко також не бажає розлучатися з медійним бізнесом, а небажання продавати «5 канал» викликає невдоволення навіть у його власній партії.

Читайте: Порошенко: «Цілком нормально, що багаті люди мають можливість займатися політикою»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ