Депутат Київради від «Самопомочі» Роман Марченко виявився палким шанувальником російської правоохоронної системи. Попри агресію Росії в Криму та на Донбасі, Марченко не посоромився розхвалювати якість роботи російської Феміди, зокрема розповідав, що Європа визнає, в Росії гарантовано право на справедливий суд. Про це у соцмережі Facebook написав відомий відеоблогер Володимир Тищенко.

марченко рос 11

«Досить прочитати інтерв’ю Марченка російському виданню «Вести.Ru», яке він дав уже будучи депутатом Київради від об’єднання «Самопоміч» 28 грудня 2015 року», – пише Тищенко.

Причина, з якої представник «Самопомочі» почав роздавати російським ЗМІ подібні коментарі, виявилася до непристойності тривіальною – як з’ясувалося, ці заяви збіглися у часі з відкриттям Марченком офісу своєї юридичної фірми «Ільяшев і партнери» в Москві.

Блогер нагадує, що Роман Марченко – співзасновник юридичної фірми «Ільяшев і партнери», 50% якої він нібито продав за 400 тис. грн, хоча його компанія за рік приносила 60 млн. грн чистого прибутку. Втім, хоча він за безцінь продав свою частку бізнесу з багатомільйонними прибутками, він і далі офіційно є старшим партнером компанії.

Нагадаємо, в інтерв’ю йдеться про екстрадицію до РФ казахського бізнесмена, співвласника «БТА банк» Мухтара Аблязова. На запитання російського журналіста, чому вирішено видати обвинуваченого саме Росії, Марченко заявляє:

«Дійсно, Верховний суд Франції залишив без змін рішення Апеляційного суду міста Ліон про можливість екстрадиції Мухтара Аблязова в Росію і Україну, а уряд Франції визначило видати банкіра саме в РФ. Для Росії це важливий сигнал – фактично підтверджено, що суди ЄС не сумніваються в якості роботи російської правоохоронної системи і визнають забезпечення в Росії права на справедливий суд».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ