matviyenko
Матвієнко вніс до е-декларації будівлю «Храму Успіння Присвятої Богородиці» в селі Бирлівка

Народний депутат Анатолій Матвієнко, який задекларував у власності будівлю храму Успіння Пресвятої Богородиці в селі Брилівка Бершадського району на Вінничині, передає церкву на баланс сільської ради, пише Новинарня.

Водночас, парламентар нібито висунув умову, що викликала обурення і громадськості, і церковників. Матвієнко воліє, щоби в храмі правив служби тільки священик Московського патріархату. Про це у соцмережі написав Андрій Ковальов, прес-секретар голови Верховної Ради Андрія Парубія.

«Щойно говорив з його (Матвієнка, – ред.) помічником та секретарем Вінницької єпархії УПЦ КП. Обидва підтверджують», – зазначив Ковальов.

1 листопада у кулуарах Верховної Ради Анатолій Матвієнко підтвердив, що збирається передати храм Успіння Пресвятої Богородиці, зазначений в його е-декларації, місту Бершадь (Бирлівка – практично частина Бершаді): «Я хочу передати його (храм, – ред.) громаді міста Бершадь як цінність, що має архітектурну перспективу. Щоби передати, треба його оформити, відвести землю, передавати документи. Я це оформив і зареєстрував у минулому році. Тому в реєстрі воно є. Зараз завершується процедура передачі. В п’ятницю (4 листопада, – ред.) буде сесія, я сподіваюся, воно перейде у власність громади».

На запитання, скільки коштує будівля, він відповів: «Це безцінне. Цей камінь я просив у Криму, це нестандартний камінь. Ціна, я думаю, десь півмільйона, 500 тис. грн десь у сумі».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, один із керівників фракції Блоку Петра Порошенка у ВР Анатолій Матвієнко вніс до електронної декларації будівлю «Храму Успіння Присвятої Богородиці» в селі Бирлівка (Бершадський район Вінницької області).

За даними Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, Анатолій Матвієнко добровільно допомагав зводити Свято-Успенський кладовищенський храм на земельній ділянці в передмісті рідної Бершаді, що йому належить. Зазначається, що споруда вже була передана в користування місцевій громаді УПЦ МП м.Бершадь. Щоправда, пізніше, влітку цього року, нардеп вирішив передати храм Бершадській міській раді.

«При цьому політик поставив умову, що місцева влада матиме право передавати храм у користування будь-якій конфесії аж «до створення Єдиної Помісної Української Церкви». Про це йдеться в проекті договору дарування», – йшлося в повідомленні УПЦ МП.

Бершадська міська рада на сесії 5 серпня відхилила затвердження договору до з’ясування спірних правових положень.

«У свою чергу парафіяни кладовищенського храму Успіння Пресвятої Богородиці запропонували викупити храм шляхом збору пожертв усією єпархією», – зазначав офіційний сайт УПЦ МП.

Надалі громада продовжувала проводити богослужіння в храмі та чекала відповіді Матвієнка на прохання надати будівлю церкви у безкоштовну довгострокову оренду.

У свою чергу, отець Ігор Сіранчук, секретар Вінницької єпархії УПЦ Київського патріархату розповів, що в Бершадському районі лише чотири храми УПЦ КП, тоді як Московського патріархату – до тридцяти.

Отець Ігор каже, що «Матвієнко нібито й передає храм, але з такою умовою, що ним має користуватися Московський патріархат до створення Єдиної помісної церкви». При цьому, за даними Сіранчука, Бершадська міська рада (більшість її депутатів) схильна до того, аби храм передали УПЦ Київського патріархату.

Крім того, секретар єпархії КП висловив думку, якщо храм буде передано Московському патріархату з умовою, щоби ним користувалися громади різних конфесій, УПЦ МП не дозволить це робити вірянам Київської патріархії.

Довідка: 1989–1991 рр. Анатолій Матвієнко був першим секретарем ЦК комсомолу України, членом ЦК КПУ. Також він входив до керівних органів партій «Трудовий конгрес України», НДП, «Собор». Очолював Вінницьку обласну держадміністрацію (1996-1998), був головою Ради міністрів Криму (2005). Народний депутат І, ІІІ-VI скликань та нинішнього, VIII скликання, тобто майже безперервно з 1991 року був держслужбовцем.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ