мандат депутата
Порошенко згоден, що за три прогули треба позбавляти депутатського мандата

Народних депутатів за три прогули протягом однієї сесії можуть позбавляти мандата. Наразі Конституційна комісія вивчає внесення змін до чинної Конституції. Відповідне доручення дав Президент України Петро Порошенко у відповідь на електронну петицію. Про це повідомляє офіційний сайт голови української держави.

Під петицією за те, щоб «за три пропуски (без поважних причин) пленарних засідань знімати мандат з депутата», підписалися понад 25 тисяч осіб. Порошенко у своїй відповіді зазначив, що встановлення відповідальності народних представників за пропуск без поважних причин засідань парламенту є досить поширеним явищем у багатьох країнах, зокрема, США, Великій Британії, Португалії, Канаді, Бразилії, Індії.

Як свідчать підрахунки громадських активістів, за перший рік роботи найбільшими прогульниками у Верховній Раді є найзаможніші парламентарі з-поміж тих, хто раніше належав до одіозної «Партії регіонів». За даними ОПОРИ, на жодному засіданні комітету, до складу якого вони входять, не були присутні чотири народних депутати: Юрій Бойко і Михайло Добкін («Опозиційний блок»), Олександр Пресман («Відродження») та В’ячеслав Богуслаєв («Воля народу»). Загалом депутатські групи «Воля народу» й партія «Відродження», фракція «Опозиційного блоку» найгірше відвідують засідання парламентських комітетів.

Читайте: Парламентарям не цікаві питання оборони й духовності – нардепи прогулюють засідання комітетів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ