Луценко
Луценко переконаний: до декларації Президента у правоохоронців не буде питань

Генеральна прокуратура України перевірить сплату податків народними депутатами Верховної Ради, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівкою. Про це повідомив очільник відомства Юрій Луценко, інформує Інтерфакс-Україна.

«Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тисяч доларів», – сказав він.

За його словами, перша хвиля перевірки декларацій стосуватиметься кількох сотень людей. Тих, у кого задекларовано понад 100 тисяч доларів готівкою, подарунки на понад 10 тисяч доларів і рахунки в банках на понад 100 тисяч доларів.

Правоохоронні органи звернуться до Державної фіскальної служби на предмет можливого ухилення від сплати податків. Тобто, проведуть перевірку на наявність складу злочину за ст.212 (Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України.

Генпрокурор також повідомив, що наступним кроком буде аналіз е-декларацій на предмет можливого відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом, а також інформації про банківські рахунки декларантів.

Водночас, за словами Луценка, декларацію Президента Петра Порошенка перевірить і Національне антикорупційне бюро, і Нацагентство з питань запобігання корупції, і Державна фіскальна служба.

Читайте: Порошенко запевняє, що все цінне майно купив до президенства

«Декларація президента буде перевірятися так само, як і всі інші. Президент задекларував чималі доходи, які були предметом його декларацій і в попередні роки. Це знімає багато питань, тому що ці кошти не виникли нізвідки. Багато років поспіль президент декларував майже такий самий статок», – сказав Луценко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за підрахунками громадянської мережі «ОПОРА», загальна задекларована сума категорії «Грошові активи» народними депутатами становила майже 12 мільярдів в гривневому еквіваленті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ