Голосування
Рада не підтримала і пропозицію про повернення законопроекту на повторне перше читання

Верховна Рада відхилила законопроект щодо відповідальності для «злодіїв у законі» та за злочини, скоєні злочинними угрупованнями. За цей документ проголосували лише 183 депутата, передає УНІАН.

Зазначається, що у сесійній залі було зареєстровано 316 народних обранців. Не голосували у повному складі фракції «Опозиційний блок», Радикальної партії, яка блокувала трибуну, група «Воля народу», з депутатської групи «Відродження» «за» проголосував лише один депутат.

Окрім того, Рада не підтримала пропозицію про повернення законопроекту на повторне перше читання. Таким чином, проект закону відхилено.

Зауважимо, що документом пропонували відносити до організаторів злочину осіб, причетних до створення, керування та фінансування злочинного угрупування, а також «злодіїву законі». Останніми пропонували вважати особу, яка посідає вище становище в злочинній ієрархії, яка, відповідно до визначених у злочинному середовищі спеціальних правил поведінки, організовує та/або керує «злодійським миром» (злочинним середовищем): має авторитет у злочинців, надає їм завдання/доручення, організовує сходки тощо.

У разі ухвалення законопроекту, злочин, вчинений злочинним співтовариством, а саме стійким ієрархічним об’єднанням декількох осіб (7 і більше), вважали б обтяжувальною обставиною.

Також обтяжувальною обставиною вважали б скоєння злочину «злодієм у законі» або іншою керівною особою відповідно до ієрархії злочинного угруповання.

Для боротьби з оргзлочинністю пропонували внести зміни до Кримінального та Кримінально-виконавчого кодексу України.

Читайте: Жалкую, що назвав прем’єра злодієм, а ще більше шкодую, що це правда – Саакашвілі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ