Микола Давидюк
Микола Давидюк

Прем’єр проводить роботу з лідерами фракцій та депутатськими групами, шукаючи у них підтримки, однак, вочевидь, саме через неузгодження кадрових ротацій у Кабміні депутати перенесли дату заслуховування звіту Яценюка. Ці кілька днів дадуть їм змогу продовжити кулуарні домовленості і досягти певного консенсусу. Цю думку в коментарі виданню Інформаційний Акцент висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи перенесення депутатами розгляду звіту уряду Яценюка.

Експерт переконаний, що відставки самого Яценюка чекати не варто, бо депутати не готові ухвалити це рішення.

«Депутати не хочуть входити в Новий рік без затвердженого бюджету, без нового прем’єра та з розваленою коаліцією – це буде негативним сигналом світовій спільноті. В цьому разі вже можна вимагати навіть дострокових президентських виборів. Тому депутати будуть намагатися з «поганеньким» прем’єром, з «поганеньким» бюджетом зустрічати Новий рік», – зазначив експерт.

На його думку, збір підписів за відставку прем’єр-міністра – це ще одна ланка у торгах за міністерські крісла: «Для Яценюка персональних наслідків від збору підписів не буде. Якби депутати справді хотіли відставки прем’єра, вони би збирали підписи по-іншому – це була би дуже швидка динамічна кампанія. Поки що все це робиться для медіа, а не для того, аби реально відправити уряд у відставку».

Нагадаємо, звіт Кабінету Міністрів перед Верховною Радою України про рік роботи мав відбутися 11 грудня, однак був перенесений. Замість цього у зазначений день пройде традиційна година запитань до уряду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ