Кожен п’ятий депутат Київради приховав свій бізнес у декларації за 2015 рік
Кожен п’ятий депутат Київради приховав свій бізнес у декларації за 2015 рік

Зі 120 депутатів Київради 22 не задекларували або не повністю задекларували свій чи родинний бізнес. Причому лідирують у приховуванні обранці від фракції Кличка. Про це пишуть Наші гроші.

Згідно даним Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, київські депутати приховали від декларацій щонайменше 61 фірму. У 56 випадках йдеться про бізнес самих депутатів, у 5 – членів їх родин.

Найбільше порушників виявилося у фракції «Солідарність» – 11 осіб (Андрій Андрєєв, Віталій Росляков, Володимир Шарій, Ігор Баленко, Дмитро Банас, Віктор Грушко, Юлія Лобан, Олесь Маляревич, Вячеслав Непоп, Юрій Сулига та Олена Овраменко).

На другому місці «Єдність» – 5 депутатів (В’ячеслав Бродський, Олександр Бродський, Вадим Іванченко, Сергій Кримчак та Павло Тесленко). Третє у «Самопомочі» – 3 депутатів (Людмила Березницька, Ганна Сандалова та Сергій Харчук ).

Найбільша кількість не задекларованого бізнесу – це 12 компаній депутата від партії «Єдність», голови правління ПАТ «Крим-93» Павла Тесленка.

Депутат від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», гендиректор ТОВ «Колосок» Олена Овраменко не задекларувала внески до статутних фондів 8 своїх підприємств. У неї виявилася найбільша загальна сума незадекларованих внесків – 15,33 мільйона гривень.

Ще один депутат від «БПП», керівник КП «Спецжитлофонд» Володимир Шарій не вказав у своїй декларації внески до 7 підприємств. В одному з них частку у розмірі 915 тисяч гривень має його дружина Олена Бірюк, в 6 – сам депутат (станом на 2015 рік загальний розмір внесків становив 591 тисячу гривень).

У кінці минулого року та на початку цього Шарій вийшов зі складу засновників 4 фірм.

Щодо сфери незадекларованого бізнесу, то 32 фірми пов’язані з будівництвом та нерухомістю, 8 – з торгівлею, 2 – рекламною діяльність, ще по 2 – наданням послуг перукарнями та салонами краси, а також консультуванням з питань комерційної діяльності й керування тощо.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ