Віталій Кличко
Результат Кличка матиме символічне значення далеко за межами Києва

«Результат, який отримає після недільних виборів мер Києва Віталій Кличко (екс-чемпіон світу з боксу, мер української столиці з 2014 року, а віднедавна ще й голова партії українського президента Петра Порошенка), матиме символічне значення далеко за межами Києва», – пише Беньямін Біддер в Der Spiegel.

Автор нагадує про те, що перші вибори стали для Кличка справжнім тріумфом – він здобув очевидну перемогу в першому турі, набравши 51%. Цього разу все вийшло значно заплутаніше: Кличко випереджає всіх конкурентів, але абсолютної більшості не отримує. «Третина киян любить його, третина – ненавидить, решта – не визначилися», – відкрито говорили в передвиборному штабі Кличка.

Цього року весь табір Порошенка потрапив у важке становище: популярність глави держави падає, а рейтинг його Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка впав до такого значення, що «Народний фронт» взагалі воліє не брати участі у місцевих виборах. Багато українських громадян вважають, що реформи йдуть занадто повільно та обурюються випадками корупції у владних структурах, пояснює Біддер. 68% українців вважають, що все розвивається в країні в неправильному напрямку, урядом задоволені лише 11%.

«Так само, як і Порошенко, Кличко прийшов до влади у важкий час: щойно ставши головою міста, йому довелося піти на запровадження жорстких норм на гарячу воду через тимчасове відключення постачань газу з Росії. До того ж бюджет Києва балансує на межі банкрутства – як, втім, і всієї української держави». «Але багато противників Кличка винуватять його також у залученні в команду низки сумнівних осіб, людей, які володіли зв’язками ще до революції на Майдані», – продовжує Біддер. Вони псують імідж Кличка.

Так, головою передвиборного штабу Кличка став будівельний магнат Ігор Ніконов, який раніше був депутатом Верховної Ради від Партії регіонів поваленого Президента Віктора Януковича. Кличко, як йдеться в матеріалі, навіть зробив мультимільйонера Ніконова своїм заступником. Тим не менше, прихильники Кличка звертають увагу: незважаючи на участь України у війні та важку економічну кризу, меру все ж вдалося зберегти громадське життя в місті, замінити низку корумпованих співробітників в керівництві і запустити безкоштовний автобусний маршрут, йдеться в статті.

Читайте: Екзит-пол у Києві: Кличко й Гусовський виходять у другий тур

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ