путін
Путін намагається дистанціюватися від катастрофи російського літака над Синаєм

«В останні дні навколо персони Владіміра Путіна панує надзвичайна тиша», – пише оглядач німецького Der Spiegel Маттіас Шепп. На думку оглядача, Путін намагається зберігати максимальну дистанцію між власною персоною і катастрофою російського літака над Синаєм з 224 загиблими, «щоби не створювати будь-яких асоціацій між військовою інтервенцією Росії в Сирії та загибеллю літака.

«Він не хоче поставати в образі Президента, який у політиці йде ва-банк, підставляючи свій народ під удари терористів», – пише оглядач. У Росії відчувається нервозність, зауважує Шепп, і ситуацію не під силу змінити даними із фронту, в яких щовечора розповідається про військові успіхи російських солдатів. Ще більше народ лякають повідомлення про нібито закинутих у Росію 18 терористів-смертників. Загалом, вважає оглядач, зараз «непоганий момент для того, щоби зробити ще одну спробу політичного врегулювання сирійського конфлікту».

Документ, який є в розпорядженні Der Spiegel, в п’яти пунктах описує стратегію Путіна в Сирії: він був складений особисто Путіним і його радниками незадовго до раптового візиту президента Сирії Башара Асада до Москви, пояснює журналіст. Як центральний пункт володар Кремля називає «недопущення приходу до влади в Сирії терористів»: країна повинна залишитися «суверенною, територіально цілісною, світською і демократичною державою». Ту ж таки мету, як відомо, має і Захід, коментує Шепп. Путін виступає за переговори, метою яких є «вибори і конституційна реформа, які приведуть до балансу інтересів, прав і обов’язків усіх етнічних та конфесійних груп». Крім того, Кремль дає зрозуміти, що він не буде триматися за Асада, вважає оглядач.

У другому документі, що з’явився на цьому тижні, уточнюється, що сирійський народ повинен протягом 18 місяців проголосувати за нову конституцію, а парламентські вибори пройдуть разом з президентськими вже після схвалення нового основного закону. «Зрозуміло, в цьому плані немає жодної конкретики щодо того, як в зруйнованій, розділеній та тероризованій ісламістами державі проходитимуть референдум і вибори. Але обидва документи ясно говорять про те, що Путін почав більшою мірою підтримувати варіант політичного врегулювання конфлікту в Сирії», – вважає Шепп.

«Якщо Путіну справді вдасться провести «конференцію щодо Сирії під егідою ООН», він зможе відновити статус світової держави для Росії й постати рятівником Сирії. Крім того, він зможе розраховувати на скасування антиросійських санкцій, а також відвернути своїх громадян від того, що він не зумів домогтися попередньої мети, а саме – включити Україну в зону російського впливу», – підсумовує журналіст.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, бойовики «Ісламської держави» пригрозили Росії терактами, які вони планують влаштувати «дуже скоро».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ