Україна-Росія
Як непостійній член Радбезу ООН Україна планує домагатися скасування права вето

Україна, Єгипет, Сенегал, Японія та Уруґвай з 2016 року стануть непостійними членами Радбезу ООН, повідомляє німецький журнал Der Spiegel. Відповідне рішення було ухвалено на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку переважною більшістю голосів. Але найголовнішою сенсацією, як йдеться в матеріалі, стало прийняття в РБ ООН України через її конфлікт із Росією.

На відміну від постійних членів Радбезу ООН, куди входять Росія, США, Великобританія, Франція та Китай, непостійні члени організації, як пояснює видання, не мають права вето.

Глава МЗС України Павло Клімкін вже висловив подяку за обрання України до Радбезу ООН: «Звичайно, насправді Росія не рада тому, що Україна увійде до складу Радбезу ООН – як сильний партнер, який повністю дотримується всіх принципів ООН».

Як непостійній член Радбезу ООН Україна планує домагатися скасування права вето. «Зловживання правом вето, його використання в ролі ліцензії на вбивство – неприйнятне», – підкреслив український президент Петро Порошенко у своєму виступі на сесії Генасамблеї ООН у вересні. Видання нагадує, що Німеччина, Бразилія, Індія та Японія також виступають за реформу РБ ООН. Однак пропозиція, вочевидь, має мало шансів на успіх.

Тим часом політолог Роберт Ґован з Європейської ради з міжнародних відносин (European Council on Foreign Relations) вважає, що Україну, найімовірніше, вирізнятиме обережне поводження в Радбезі ООН. «Якщо українці будуть надто активно поводитися в Нью-Йорку, Росія може зробити їм боляче там, де це буде для них найгірше, а саме – в самій Україні», – підкреслює Гован.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 жовтня на засіданні Генасамблеї ООН Україну обрали одним із 5 непостійних членів Радбезу ООН.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ