Порошенко, Яценюк
Проект Порошенка-Яценюка розкритикували як у проросійському, так і в прозахідному таборі в Україні

Під час виборчої кампанії президент Петро Порошенко обіцяв зробити з України фортецю, захистивши її стіною, яка буде побудована «за останнім словом оборонної науки», але далі металевої огорожі і кількох датчиків руху справа не пішла, пише авторитетне німецьке видання Der Spiegel.

Захід із самого початку поставився до планів Києва з подивом: російсько-український кордон тягнеться приблизно на 2 тис. км, і звести стіну такої протяжності стало б справжнім геркулесовим завданням, йдеться в матеріалі. «Анонсоване українським прем’єром Яценюком будівництво першої «оборонної лінії» зжерло б мільярдні кошти, яких в України немає», – констатує автор. Нині Україна, яка б безумовно збанкрутувала без західного пакету допомоги на 40 млрд доларів, веде переговори з кредиторами про часткове списання її боргів.

Спочатку стіна на кордоні з Росією, згідно із заявою Яценюка, мала відрізати сепаратистів Східної України від постачання з Росії. Ідея навіть знайшла широку підтримку серед українського населення, а в соціальній мережі Facebook з’явилася група, яка швидко набрала 10 тис. учасників, серед вимог якої було збільшення висоти споруди до 10 метрів.

Але проект розкритикували як у проросійському, так і в прозахідному таборі в Україні. Проросійські політики з «Опозиційного блоку» розкритикували його як «передвиборчий піар» і назвали стіну Яценюка «пам’ятником злочинному і корумпованому керівництву», а Юлія Тимошенко зазначила, що стіна не має жодного значення з військового погляду, бо, мовляв, «світ вже не живе в Середньовіччі, і якщо росіяни й нападуть, то озброєні вони будуть не сокирами і палицями». У відповідь на критику прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що забезпечить незадоволених «квитком на той бік кордону», передає автор статті.

З часом у Києві усвідомили, що поняття «стіна» не викликає позитивних асоціацій на Заході, і заговорили про «європейський вал», або «лінію гідності». Не так активно, як хотіли спочатку, просувається і реалізація проекту. Навіть Яценюк вже не хоче будувати бетонну стіну, готовий обмежитися відеокамерами з датчиками руху. Врешті, замість стіни на деяких ділянках кордону з’явилася металева огорожа зі спостережними вежами, а також викопано 150 км траншей і протитанкових ровів.

У цілому на будівництво планується витратити $200 млн. За словами Яценюка, у фінансуванні беруть участь західні країни. Мовляв, Брюссель вимагає посилити кордони, перш ніж для українців скасують візи до ЄС, що, згідно з обіцянкою Порошенка, має статися вже в 2016 році, йдеться в статті.

Тим часом серед українців ентузіазм з приводу стіни також зійшов нанівець: у групі підтримки у Facebook останній запис датується січнем, зауважує автор матеріалу.

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ