Корбан
Суд у справі Корбана ухвалив рішення про домашній арешт підсудному на 2 місяці

Лава підсудних замість чиновницького крісла: ще кілька тижнів тому Геннадій Корбан був одним із супротивників київського мера Віталія Кличка. Але Корбан програв виборчу кампанію, і тепер лідеру підкреслено патріотичної партії «УКРОП» доведеться виправдовуватися перед судом з приводу підозр у корупції, пише Андре Баллен на сторінках австрійської газети Der Standard.

Справа вкрай вибухонебезпечна, що підтверджує хронологія подій, підкреслює журналіст. Так, спершу СБУ заарештувала Корбана у вихідні на його віллі прямо перед об’єктивами телекамер. Серед висунутих звинувачень – викрадення людей, розтрати і організація злочинного співтовариства. Проте, адвокатам Корбана вдалося домогтися звільнення свого підзахисного, але СБУ знову заарештувала його ще в залі суду. Київський суд протягом двох днів за надзвичайних заходів безпеки ухвалював рішення з приводу клопотання прокуратури відправити Корбана під слідство.

Корбан, як йдеться далі, є діловим партнером третьої найбагатшої, згідно з журналом Forbes, людини України Ігоря Коломойського (його статок – 1,4 млрд. доларів). Корбан же, за версією Forbes, володіє статком у 55 млн. доларів, причому розбагатів він у «диких» 90-х на рейдерських захопленнях, що часто відбувалися за допомогою жорстких методів. Після втечі екс-президента України Віктора Януковича до Росії в результаті лютневого повалення в 2014 році Коломойський і Корбан відчули свій шанс взяти під свій контроль промислово розвинену Дніпропетровську область. Коломойський, як нагадує видання, був призначений очільником області, а Корбан був його заступником і займався, зокрема, створенням добровольчого батальйону «Дніпро» для участі в конфлікті на Донбасі. Цей батальйон став, як зазначають політичні оглядачі, чимось на зразок особистої армії Коломойського.

Перебуваючи на піку своєї влади, Коломойський, крім Дніпропетровська, контролював сусідні Одесу та Запоріжжя. Але в березні нинішнього року його зняли з посади. Він виявився занадто амбітним і неконтрольованим для свого колеги-мільярдера Порошенка. У результаті почалася тривала прихована війна за владу з використанням брудних трюків і фальшивих посмішок.

Із затриманням Корбана ця драма ризикує досягти своєї найвищої точки. Коломойський уже розкритикував звинувачення проти свого партнера, назвавши їх вигаданими, а також почав (поки що тільки юридичне) протистояння. Близькі до Коломойського політики вже погрожують «новим Майданом». Порошенко, у свою чергу, заявив: «Ми не зупинимося на Корбані, а в Україні немає імунітету від кримінального переслідування за підозрами у корупції». «Ім’я Коломойського не було названо, але всі знають, кого мав на увазі Президент», – підсумовує автор.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 6 листопада суд у справі Генадія Корбана ухвалив рішення про домашній арешт підсудному, строком на два місяці – до 31 грудня 2015 року.

Нагадаємо, 31 жовтня в Дніпропетровську співробітники СБУ затримали бізнесмена і лідера партії «УКРОП» Геннадія Корбана. ГПУ звинувачує його у привласненні, розтраті майна (ч.5 ст.191 КК) і незаконному заволодінні транспортним засобом (ч.1 ст.289 КК), а також у створенні організованої злочинної організації.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ