РФ санкції
Кремлю погрожують новими санкціями

Відомий російський економіст, колишній ректор Вищої школи економіки, який виїхав до Франції, Сергій Гурієв попередив Москву про серйозні наслідки для Росії у разі нового загострення ситуації на сході України, пише Андре Баллен на сторінках австрійської газети Der Standard.

«Нові агресивні дії призведуть до значно важчої економічної кризи, яка буде серйознішою за ту, що ми мали можливість спостерігати нещодавно», – заявив Гурієв в ефірі російського телеканалу «Дождь». США і Європа, на думку експерта, «вже розробили нові санкції, які будуть тримати в таємниці для того, щоб у Кремля не було змоги підготуватися до них».

На думку Гурієва, Захід може задіяти більш серйозні інструменти, ніж відключення Росії від системи SWIFT. «Є набагато серйозніші речі, які можуть призвести до повномасштабної фінансової кризи в Росії», – зазначив він.

Тим часом, звертає увагу Баллен, конфлікт на Донбасі дедалі загострюється. «Бої між (більш або менш) вірними українському уряду військами і проросійськими заколотниками поновилися, причому в них –незважаючи на закріплене в мінських домовленостях відведення важких озброєнь – задіяні артилерія і танки. До того ж ОБСЄ відзначає погіршення гуманітарної ситуації в охопленому громадянською війною регіоні», – пише австрійський журналіст.

У свою чергу, голова РНБО Олександр Турчинова підтвердив готовність української влади запровадити воєнний стан у разі загострення ситуації на сході країни. «У разі активізації Росією воєнних дій – у нас не буде альтернативи введенню воєнного стану. Більше того, ви знаєте, що закон ухвалено», – сказав він.

Голова РНБО нагадав, що попередній закон щодо воєнного стану ухвалювався давно, «коли ніхто не думав про реальну військову загрозу, домінував пацифізм у зовнішній політиці», тому старе законодавство в цій сфері було нефункціональним.

«Внесені зміни в закон зробили його ефективним і дієвим. І в разі активізації агресії з боку Росії та переходу в нову фазу активного протистояння, у нас не буде альтернативи введенню військового стану та мобілізації всієї країни для відбиття російської загрози», – заявив Турчинов.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ