Московська біржа зафіксувала рекордний обвал рубля

Російський рубль стрімко падає на тлі обвалу нафтового ринку
Російський рубль стрімко падає на тлі обвалу нафтового ринку

Російський рубль стрімко дешевшає на тлі падіння нафтових котирувань і нового обвалу на китайських ринках, передає Інтерфакс. 11 січня курс долара під час відкриття торгів на Московській біржі перевищив 76 рублів, євро – 83 рубля.

Станом на 10.10 за Москвою вартість євро дорівнювала 83,97 рубля. Цей показник став рекордним з грудня 2014 року. Американська валюта станом на 10.09 коливалася навколо позначки 74,46 рубля.

Після полудня Банк Росії підвищив офіційний курс долара відразу на 3 рублі – до 75,9507 рубля, в результаті чого вартість американської валюти вперше з часів деномінації 1998 року перетнула позначку 75 рублів. Офіційний курс євро зріс майже на 3,17 рубля – до 82,809 рубля. Вище цієї позначки офіційний курс євро після деномінації піднімався лише один раз – 18 січня 2014 року.

Слідом за рублем у понеділок знижується і російський фондовий ринок. Індекс ММВБ впав нижче майже на 3% – до 1700 пунктів, відновивши мінімум з жовтня, а РТС обвалився до 700 пунктів (-4,5%), що є мінімумом з грудня.

У лідерах відкату – акції «МТС» (-5,1%), «Газпрому» (-3,2%), «Норнікеля» (-3,5%), «Мечела» (-3,9%), «Роснефти» (-3%), АФК «Система» (-4%), «ФСК ЄЕС» (-3,1%).

Читайте: Die Welt: подарунки для Путіна – рублевий жах та спіраль униз

2016 рік почався з обвального падіння нафтових цін і фондових індексів. З початку року ціна Brent впала на 12,5%. За підсумками першого торгового тижня котирування нафти на спот-ринку наблизилися до рівня 30 доларів за барель, оновивши 12-річні мінімуми.

Нафта і кольорові метали в понеділок продовжили зниження на тлі нових побоювань з приводу перспектив китайської економіки, золото подорожчало до максимуму майже за два місяці.

Основним чинником тиску на нафту в ці дні виступає обвал китайського фондового ринку. В інвесторів посилилися побоювання щодо китайської економіки. У понеділок стало відомо про зниження цін виробників у Китаї, що доповнює картину ослаблення економіки КНР.

  • Алексей

    За что боролись на то и напоролись, посмотрим как народ будет любить путина когда рубль будет по 100 к баксу