444444
За ратифікацію угоди проголосували 446 російських депутатів

Депутати Держдуми РФ ратифікували договір між Москвою і владою Сирії про безстрокове перебування російської авіагрупи на сирійській території. За ратифікацію угоди, підписаної в Дамаску в серпні 2015 року, проголосували 446 російських депутатів, повідомляє РИА Новости.

Склад російської авіаційної групи визначається російською стороною за погодженням із сирійською: «Озброєння, боєприпаси, обладнання та матеріали, необхідні для виконання російською авіаційною групою завдань за призначенням, для забезпечення безпеки і життєдіяльності її особового складу, ввозяться на територію САР без накладання будь-яких зборів і мит».

«Російська авіаційна група звільнена від усіх прямих і непрямих податків, користується повним імунітетом від цивільної та адміністративної юрисдикції САР. Рухоме і нерухоме майно, архів і документи російської авіаційної групи є недоторканними», – йдеться в документі. Окрім того, транспортні засоби та повітряні судна РФ, використовувані в інтересах російської авіаційної групи, користуються імунітетом від огляду, обшуку, реквізиції, арешту та інших примусових заходів.

«Сирійська сторона не пред’являє жодних претензій до РФ, її авіаційної групи та її особового складу і не подає проти них жодних позовів у зв’язку з діяльністю російської авіаційної групи та її особового складу», – наголошується в супровідній записці. Угоду уклали на безстроковий період.

Кремль вважає цей крок найкращою відповіддю на відмову США від подальших переговорів з РФ щодо Сирії після того, як перемир’я, узгоджене Москвою і Вашинґтоном, було порушено обстрілом колони гуманітарного конвою в Сирії. Тоді Штати звинуватили в інциденті російських військових і призупинили контакти з РФ щодо Сирії, не виключаючи при цьому запровадження нових санкцій.

Своєю чергою, Росія розгорнула систему ППО в Сирії і пригрозила збивати там американські ракети.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ