Робота над удосконаленням системи е-декларування триватиме
Робота над удосконаленням системи е-декларування триватиме

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провела державну експертизу та видала Атестат відповідності КСЗІ для забезпечення легітимного функціонування реєстру електронного декларування з 1 вересня 2016 року. Про це заявив голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко, повідомляє Укрінформ.

«Таким чином, атестат відповідності КСЗІ сьогодні буде переданий до НАЗК, що дозволить здійснити запуск системи», – сказав він.

Водночас Євдоченко констатував, що робота над удосконаленням системи е-декларування триватиме. Це буде одним із головних завдань для НАЗК, а Держспецзв’язку готова долучитися до цього процесу.

Наголошується, що таким чином Держспецзв’язку виконала обов’язок, покладений на неї рішенням президента та дорученням прем’єр-міністра, щодо усунення недоліків, допущених компанією-розробником стосовно КСЗІ Реєстру.

Як відомо, із запуском НАЗК е-декларування пов’язаний скандал через неякісне виконане ПЗ, що не забезпечувало надійний захист інформації. Тому Держспецзв’язку ухвалив рішення відмовити в сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

Водночас в ніч на 15 серпня запрацювала система подання електронних декларацій попри відсутність обов’язкового сертифікату захисту персональних даних. Експерти стверджують, що через це посадовців, які подали неправдиві декларації, буде неможливо притягнути до кримінальної відповідальності.

Віце-прем’єр з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадце також заявила, що запуск е-декларування без сертифікації є дозволом на приховування доходів.

Керівник НАЗК Наталія Корчак заявила, що 18 серпня члени Нацагентства ухвалили рішення про старт повноцінного функціювання реєстру електронних декларацій з 1 вересня.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд закликав уряд України невідкладно виправити недоліки системи електронного декларування та запустити її в повноцінному режимі. Без цього Україна не отримає черговий транш.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ