ProZorro
ProZorro стала обов’язковою до використання по всій Україні

З 1 серпня всі державні тендери в Україні проводитимуть тільки в електронній системі ProZorro. Про це йдеться у повідомленні Мінекономрозвитку.

«Якщо з 1 квітня всі свої надпорогові тендери (від 200 тис. для товарів і послуг і від 1,5 млн. грн. –  для робіт) в ProZorro перевели центральні органи влади, великі держпідприємства і природні монополісти, то тепер ProZorro є обов’язковою також для місцевих органів влади, комунальних підприємств та інших організацій, які використовують кошти платників податків», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, досвід першої хвилі переходу в ProZorro доводить, що жодних перешкод чи труднощів зі впровадженням електронної системи для замовників не існує. Навпаки, використання ProZorro значно спрощує для них процедури закупівель і дозволяє економити.

З 1 серпня також офіційно закріплено перейменування держпідприємства «Зовнішторгвидав», яке є адміністратором електронної системи, на ДП «Прозорро».

Нагадаємо, Верховна Рада 25 грудня 2015 року ухвалила закон, що встановлює обов’язкове проведення всіх державних закупівель через систему електронних закупівель Prozorro з 1 квітня 2016 року для міністерств і великих держкомпаній, а з 1 серпня 2016 року – для всіх держкомпаній і держорганів.

На даний момент кількість тендерів у системі вже перевищила 95 тисяч. Загальна планова сума тендерів становить 31,90 млрд. гривень. Кількість замовників, які приєдналися до системи, досягає майже 5 тисяч. Середня кількість пропозицій на одні торги – 2,84 учасника тендеру, загальна сума економії –1,45 млрд. гривень. Очікується, що за підсумками 2016 року використання Prozorro дозволить заощадити близько 5 млрд. гривень. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ