Лілія Гриневич
Гриневич вважає невдалою ідею фінансування професійно-технічної освіти лише з місцевого бюджету

Кількість бюджетних місць у ВНЗ України в поточному році не скорочуватимуть. Про це на нараді з ректорами вишів заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, передає УНІАН.

«Було багато розмов про скорочення держзамовлення. Це не відповідає дійсності. В абсолютних цифрах кількість місць менша, але справжня картина – у відносних цифрах. Минулого року повну середню освіту здобули 229 тисяч людей, цього року – 210. На бакалавра минулого року було 97 тисяч бюджетних місць, цього року – 91. Але по факту їх буде 110 тисяч, якщо ми додамо сюди молодшого спеціаліста і магістра. Тобто 54% державного замовлення в цілому у поточному році», – сказала міністр.

Гриневич також нагадала, що мінімуму держзамовлення сягнуло у 1996 році – 25,5%, в 2008 році – 34%. А в поточному році замовлення лише на бакалавра – 43,3%, торік було 42,4%.

Міністр освіти також заявила, що вважає невдалою ідею фінансування професійно-технічної освіти лише з місцевого бюджету. На її думку, цю освіту потрібно фінансувати також за рахунок субвенцій з державного бюджету.

«Абсолютно неправильне рішення щодо управління професійно-технічною освітою. Ми намагаємося виправити на наступний бюджетний рік. Цю освіту перекинули на неправильний рівень управління, не дали підтримки з освітньої субвенції. Це буде змінено», – запевнила Гриневич.

Водночас, міністр повідомила, що з початку наступного навчального року професійно-технічні училища на регіональному рівні не матимуть державного замовлення, яке фінансувалось за рахунок освітньої субвенції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ