Леонардо Ді Капріо потрапив у скандал через екологічну діяльність в ООН
Ді Капріо потрапив у скандал через екологічну діяльність в ООН

Американському актору Леонардо Ді Капріо запропонували повернути гроші, нібито отримані ним від залученого в корупційний скандал малайзійського фонду 1MDB, або ж скласти з себе повноваження посланця ООН із проблем зміни клімату – передає Лента.ру.

Із відповідними вимогами до Ді Капріо виступив швейцарський фонд імені Бруно Мансера, який опікується питаннями охорони навколишнього середовища, в тому числі в Малайзії.

«Ми не зможемо врятувати довкілля, якщо не зупинимо корупцію. Ді Капріо повинен допомагати у вирішенні проблем, але сьогодні він сам став частиною проблеми», – наголосив директор фонду Мансера Лукас Страуманн під час прес-конференції в Лондоні, присвяченої поверненню вкрадених малайзійських активів.

Крім того, він назвав лицемірним цинізмом виступ актора проти знищення лісів в Індонезії на тлі того, що відбувається в сусідній країні – Малайзії. До речі, Ді Капріо не з’явився на прес-конференцію, хоча був запрошений.

Нагадаємо, у серпні Міністерство юстиції США опублікувало доповідь, в якому представило деякі факти, що нібито зв’язують Ді Капріо з розкраданнями з 1MDB. Актор, зокрема, знайомий із замішаними в малайзійському скандалі фінансистом Джоу Лоу і засновниками студії Red Granite Pictures, яка займалася зйомками фільму «Вовк із Волл-стріт».

2015 року стало відомо, що з 1MDB вивели близько 3,5 мільярда доларів. Крім того, фонд набрав боргів на 11 мільярдів доларів. Прем’єр-міністра Малайзії Наджіб Разака, який очолював консультаційну раду фонду, звинуватили в розкраданні 700 мільйонів доларів, проте пізніше антикорупційна комісія виправдала його.

Фонд Ді Капріо був створений ще 1998 року для боротьби із забрудненням навколишнього середовища і глобальним потеплінням, а 2014 року актора призначили посланцем ООН із проблем зміни клімату.

Читайте: Ді Капріо отримав «Оскара» за «Вцілілого»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ