Сакварелідзе називав Корнійця «керуючим справами» Шокіна
Сакварелідзе називав Корнійця «керуючим справами» Шокіна

Під час обшуку в «діамантового» прокурора Олександра Корнійця були вилучені копії особистих документів нещодавно звільненого генпрокурора Віктора Шокіна, зокрема, паспорти та документи на нерухомість. Про це йдеться в протоколі огляду речей, вилучених у Корнійця під час обшуку, пише Українська правда.

Протокол датований 6 липня 2015 року.

Згідно з документом, за місцем проживання Корнійця у Софіївській Борщагівці СБУ вилучила пакет чорного кольору, у якому і були знайдені документи.

У пакеті також лежав телефон iPhone 6, який, за документом, належить дружині прокурора Світлані Корнієць. Згідно з протоколом, у цьому телефоні знайшли смс-повідомлення від 5 липня на адресу абонента, підписаного «Оксана Шокіна» зі словами: «У нас обшук». ЗМІ писали, що цивільну дружину Шокіна звуть Оксана Гриневич.

Серед документів, знайдених у Корнійця, були копії двох українських паспортів на ім’я Віктора Шокіна. Один виданий у лютому 1997 року, другий – 28 лютого 2012 року. Номери паспортів відрізняються. В обох вказана одна й та сама адреса проживання.

Окрім того, серед вилучених документів був аркуш паперу з друкованим текстом, де вказано ідентифікаційний номер Шокіна і зазначено, що він не є підприємцем і має у власності як фізична особа три земельні ділянки з 2001 року.

У протоколі також зазначена копія свідоцтва про право власності на житловий будинок Віктора Шокіна. У списку документів – копії поверхового плану цього будинку та державного акту щодо права власності на землю, виданого на ім’я Шокіна.

Також серед документів є копія договору купівлі-продажу Шокіним квартири по вулиці Ярославів Вал, а також довідка БТІ про право власності Шокіна на згадану квартиру.

У колишнього підлеглого Шокіна знайшли копію свідоцтва про розірвання шлюбу Віктора Шокіна із Таїсією Литвин, датоване 28 грудня 2011 року.

Також у Корнійця, згідно з документом, вилучено дозвіл на зберігання зброї на ім’я Віктора Шокіна.

Серед вилучених документів є і копія дозволу на носіння зброї, видана на ім’я екс-прокурора Лотюка Степана Васильовича. Коли він був прокурором Києва, Шокін був слідчим з особливо важливих справ.

Нагадаємо, 21 квітня, після допиту екс-заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що після його звільнення Генпрокуратура затягує розслідування «діамантових прокурорів».

За його словами, деякі кримінальні провадження щодо «діамантових прокурорів» були готові до направлення до суду, але досі лежать у ГПУ.

Окрім того, за словами Каська, «британська сторона не отримала додаткового запиту про правову допомогу» щодо інформації про оплату освіти дочки Корнійця.

Як відомо, заступники генпрокурора Давид Сакварелідзе і Віталій Касько звинувачували Шокіна у перешкоджанні розслідування справ Корнійця і Шапакіна.

Конфлікт Шокіна і двох його заступників закінчився тим, що Касько пішов у відставку. А Давида Сакварелідзе Шокін звільнив у день голосування ВР за власну відставку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Генпрокуратура та СБУ затримали заступника голови слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця за підозрою в отриманні великого хабара. Під час обшуку у них знайшли великі суми грошей, незареєстровану зброю та діаманти. Керував спецоперацією Сакварелідзе.

Пізніше суд заарештував обох, а також третього підозрюваного – цивільну особу Валерія Гібаленка – з правом вийти під заставу в 3,2 млн гривень. Згодом «найгуманніший» суд відпустив прокурорів-хабарників під невелику заставу.

На засіданні суду Корнієць заявив, що знайдені у нього вдома гроші – власні заощадження, а прикраси – це подарунки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ