ЄС
Українська журналістка: «Євросоюз не відстоює власних цінностей»

Українська журналістка Лідія Акришора, яка виїхала 2,5 роки тому на навчання до Австрії, розповіла в інтерв’ю Die Presse, що багато українців розчарувалися в Євросоюзі.

«В уявленні багатьох українців мого покоління Європа завжди була чимось великим, особливим, тим, чим ми обов’язково хотіли стати. Однак з початку кризи в Україні ми побачили, що ЄС зовсім не такий, як ми собі уявляли», – заявила українська журналістка.

На її думку, проблема ЄС у тому, що «він не є надто стабільною системою»: «Тут, в Австрії, я від багатьох чую, що вони хотіли би виходу Австрії з ЄС. Це величезна суперечність для нас, українців, адже на самому початку ми хотіли якомога сильніше зблизитися з ЄС, оскільки думали, що прийняття європейських цінностей допоможе нам побудувати європейську державу». Проте насправді виявилося, що Євросоюз проводить політику подвійної моралі: на думку дівчини, з одного боку, він пропагує європейські цінності, але з другого – нічого конкретного не робить: «Я вважаю, що в зовнішній політиці Євросоюзу мають відбутися великі зміни, – сказала українка. – Так, на прикладі міграційної кризи видно, що ЄС робить занадто мало для третіх країн. Якщо європейці так вороже ставляться до біженців, чому є, власне, маса свідчень, то їм необхідно думати не про закриття кордонів, а про надання допомоги цим третім країнам, тоді буде менше біженців».

Відповідаючи на запитання видання, чого Україна чекає від ЄС, Акришора сказала, що на найвищому рівні – постачань озброєнь і прямого втручання у конфлікт, хоча це, «мабуть, нереально». «А от рішення про посилення економічних санкцій може бути ухвалено в найкоротші терміни. Та й взагалі була б бажана більш виразна політика щодо Росії, яку вже проводить низка держав ЄС, але не союз в цілому. Ми були б дуже раді, якби всі держави Євросоюзу дотримувалися єдиної точки зору».

Як відомо, деякі країни-члени Євросоюзу замислюються про вихд з єврозони. Зокрема, ЄС і Велика Британія розпочали процес переговорів щодо членства.

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ