2016 рік може стати ще гіршим для Росії, прогнозує Die Welt
2016 рік може стати ще гіршим для Росії, прогнозує Die Welt

Господарю Кремля Дід Мороз під ялинку покладе «новий рублевий жах», пише німецька газета Die Welt. Православне Різдво ще тільки наближається, а росіяни вже отримали «подарунок» – курс рубля, що в середу оновив річний мінімум, пише оглядач Франк Штокер.

Як прогнозує журналіст, 2016 рік може стати ще гіршим. «ВВП може знизитися ще сильніше, якщо нафта подешевшає», – зазначає головний економіст з питань Росії Bank of America Merrill Lynch Владімір Осаковський.

Державі доводиться скорочувати свої витрати. «Крім того, фінансові потреби можуть змусити уряд підвищити податки на найважливіші галузі промисловості, – припускає експерт. – Це скоротить прибуток компаній, що, у свою чергу, негативно позначиться на інвестиціях у російську економіку». Тому Росії загрожує справжня «спіраль вниз».

Читайте: Експерти пророкують банкрутство Кремля, – Die Welt

Валютні резерви Москви скорочуються. Якщо ціна на нафту не зросте, Путін користуватиметься цими резервами для латання бюджетних дірок і надалі, прогнозує Штокер: адже у вересні наступного року відбудуться вибори до Держдуми. Реальної ж небезпеки для Путіна, упевнений журналіст, «поки що немає, але все може швидко змінитися в разі загострення кризи».

Тим часом основною проблемою країни є залежність від експорту нафти і газу. Якщо провідні держави почнуть виконувати рішення Паризького саміту з питань клімату та відмовлятися від викопних енергоносіїв, нинішній обвал рубля в історичній ретроспективі виявиться лише першим епізодом довгого краху, робить висновок Die Welt.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ