Крим
Директорам кримських шкіл наказали прозвітувати про присутність 18 травня кримськотатарських дітей

У день вшанування 72-ї річниці депортації кримськотатарського народу окупаційна влада Криму надіслала в освітні установи вказівки щодо стеження за відвідуванням учнів. Про це повідомляє сайт 15 минут.

У листах, відправлених директорам шкіл, зазначається, що до 9.00 18 травня вони повинні електронною поштою відправити «дані про кількість і причини відсутності учнів». Причому окремі дані необхідно надати щодо дітей кримськотатарської національності, уточнюється в документі.

1Раніше Меджліс кримськотатарського народу закликав 18 травня не виходити на роботу і навчання, а вшанувати пам’ять загиблих під час сталінської депортації.

При цьому російські окупанти в Криму повсюдно заборонили проведення масових жалобних заходів пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, що планувалися регіональними меджлісами на 18 травня 2016 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

Тим часом Міністерство закордонних справ Туреччини виступило із заявою з нагоди сьогоднішньої річниці.

«Окупація та незаконна анексія Криму Росією відкрила рани депортації, що сталася 70 років тому. Кримські татари, чия історія сповнена несправедливості, болю і боротьби, сьогодні знову зіткнулися з політикою тиску і залякування», – заявили в турецькому відомстві.

В МЗС Туреччини також наголосили, що не дозволять забути біль від ганебної політики знищення цілого народу, і що країна продовжить підтримувати кримських татар «у їхній мирній і справедливій боротьбі».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ