Компартія
Суд заборонив діяльність КПУ

Діяльність Комуністичної партії України – під забороною. Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Міністерства юстиції у повному обсязі, повідомляє прес-служба суду.

16 грудня, суд завершив розгляд справи за позовом Мін’юсту до КПУ про заборону її діяльності.  «Суд задовольнив позов Міністерства юстиції України в повному обсязі, заборонивши діяльність Комуністичної партії України», – йдеться в повідомленні.  Справа розглядалася з участю третьої особи – уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 8 липня 2014 Мінюст України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адмінсуду Києва з позовом про заборону КПУ на території України. 24 липня секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов заявив, що Комуністична партія України, а також інші комуністичні партії більше не мають статусу політичної партії. 30 вересня 2015 Окружний адмінсуд Києва за позовом Мін’юсту призупинив діяльність Комуністичної партії України (оновленої) і Комуністичної партії робітників і селян.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію – «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і «Про правовий статус і пам’яті борців за незалежність України в ХХ столітті».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ