Експерт закликала частіше вживати продукти, що містять вітамін В2
Експерт закликала частіше вживати продукти, що містять вітамін В2

Лікар Галина Незговорова в ефірі 1+1 пояснила, як вітамін В6 допоможе у боротьбі з зайвими кілограмами.

Незговорова зауважила, що дефіцит вітамінів, або ж авітаміноз, особливо гостро відчувається в холодну пору року. Відповідно, аби організм не страждав від нестачі поживних речовин, потрібно знати про корисні властивості вітамінів та де можна їх знайти.

Фахівець пояснила, що В6 – це вітамін, завдяки якому організм людини отримує максимум енергії з білків, жирів і вуглеводів. Його дефіцит виникає при різноманітних захворюваннях, прийомі специфічних медикаментів, а також при зловживанні палінням, алкоголем та кавою.

Лікар наголосила, що В6 перешкоджає відкладанню жирів, допомагає засвоювати білок, покращує стан серцево-судинної та нервової системи, стимулює кровотворення, забезпечує гарний стан шкіри, волосся та ясен.

«Якщо ви збільшуєте у своєму раціоні білок, то обов’язково збільшуйте і вживання вітаміну В6, щоб забезпечити його засвоєння організмом», – закликала дієтолог.

Основними джерелами вітаміну В6 є пророщені зерна пшениці, хліб із борошна грубого помелу, рис, бобові, крупи, горіхи, цитрусові, шпинат, часник, томати, картопля морква і різні сорти капусти, а також продукти тваринного походження – яйця, молоко, твердий сир, субпродукти, печінка, різновиди м’яса.

Крім того, експерт закликала пам’ятати, що В6 стійкий до термообробки, але швидко руйнується при консервуванні та під дією ультрафіолету.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ