Білий дім
Дії Росії в Сирії розкололи адміністрацію США

Дії Росії з нарощування військової присутності в Сирії розкололи адміністрацію США, стверджує колумніст Bloomberg View Джош Роґін. За його даними, в Білому домі звучать заклики підтримати РФ як союзника в боротьбі з «Ісламською державою». Більшість, проте, виступає проти цього, вказуючи, що Росія в Сирії прагне захистити режим Башара Асада, а не завдати удару по «ІД». Президент Обама наказав радникам з нацбезпеки виробити спільний план у найкоротші терміни, передає NEWSru.com.

Розвідслужби США дійшли висновку, що найближчою метою Росії після зміцнення в Сирії є організація повітряних вильотів з аеропорту в Латакії для нанесення ударів по наземних цілях. З посиланням на два джерела Рогін стверджує, що в найближчі дні або тижні РФ розмістить там винищувачі МіГ-31 і штурмовики Су-25. А серед устаткування, яке вже прибуло до Сирії, є диспетчерські вежі повітряного контролю, витратні матеріали для літаків, а також житлові блоки для сотень співробітників.

Оглядач нагадує, що Болгарія заборонила транспортування російської гуманітарної допомоги в Сирію під натиском США. Про те саме у Держдепі просили і Грецію, до влади якої РФ звернулася з проханням про альтернативний маршрут. Президент Обама не був заздалегідь повідомлений про цю ініціативу, стверджують джерела Bloomberg, і був «засмучений», з’ясувавши, що йому не можуть запропонувати більш ґрунтовну і послідовну стратегію у разі розвитку ситуації.

За даними Рогіна, в четвер у Раді національної безпеки при Білому домі мала пройти нарада на рівні заступників керівників силових відомств. Одне з джерел у вівторок повідомляло, що Білий дім, Держдеп і силові відомства «звірили годинники», щоби протистояти діям, що зміцнюють режим Асада. Саме так вони розглядають військове посилення РФ у Сирії.

Однак оглядач зазначає, що «дехто» в Білому домі схильний піти на контакт з Росією. Для них пріоритетом є входження якомога більшої кількості країн до антитерористичної коаліції, очолюваної США. І вони пропонують прийняти факт того, що у Росії буде свій військовий аеродром, і замість конфронтації скоординувати авіаудари по території Північної Сирії, яку ВПС антиісламської коаліції бомблять щодня. Це, однак, означатиме, що США доводиться відмовитися від свого довготривалого курсу на повалення режиму сирійського президента Башара Асада, який підтримує Росія.

На тлі чуток про присутність російських солдатів у Сирії експерти дійшли висновку, що РФ активізувала військові поставки в арабську республіку. Водночас наразі фахівці не бачать підтверджень того, що на території САР солдати з Росії беруть участь у військових діях.

Напередодні глава МЗС РФ Сєрґєй Лавров повідомив, що російські військові фахівці перебувають у Сирії вже давно: вони, мовляв, допомагають освоювати техніку, що постачається з РФ, і не беруть участі у бойових діях. Він вказав, що урядова армія Сирії «несе на собі основний тягар протистояння тероризму в особі «ІД» та інших екстремістських угруповань».

Росія також повідомила про проведення військово-морських навчань із ракетними стрільбами біля берегів Сирії до 17 вересня. Про це свідчить повідомлення для пілотів (так зване NOTAM), доступне в базі Федерального управління цивільної авіації США. З документа випливає, що навчання російського Військово-морського флоту (ВМФ) триватимуть між 8 і 17 вересня, приблизно за 70 км від сирійського порту Тартус. Там розташований зарубіжний пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії.

Читайте: Саркозі не хоче сваритися з Путіним: «Він нам потрібен для боротьби з «Ісламською державою!»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ