Шенген
ЄС може призупинити дію Шенгенської угоди на 2 роки

Дію Шенгенської угоди можуть призупинити терміном на 2 роки через міграційну кризу. Відповідне питання обговорять міністри країн ЄС 4 грудня. Про це йдеться в плані дискусій Ради ЄС, підготованому головуючим Люксембургом, що потрапив у ЗМІ, повідомляє Європейська правда.

Якщо міністри підтримають пропозицію, Єврокомісія зможе рекомендувати закрити один чи більше внутрішніх кордонів Шенгену на термін до двох років. У результаті, як зазначає видання, запроваджені цієї осені перевірки на кордоні між Німеччиною та Австрією, можуть стати реальністю для більш довгострокового періоду.

До такого рішення в ЄС прийшли після неодноразових попереджень Греції, від якої вимагалася ефективна реакція на міграційну кризу. У протилежному ж випадку дію Шенгену для Греції могли призупинити. Втім, Грецією можуть не обмежитися – існує ймовірність, що прикордонний контроль пошириться на потенційно велику кількість країн-членів.

Нагадаємо, 20 листопада у Норвегії набули чинності закони, які посилюють правила надання притулку. Кількість осіб, які шукають притулку в Норвегії, залишається досить скромною порівняно з іншими європейськими країнами. До кінця року країна розраховує прийняти близько 35 тисяч мігрантів.

Нагадаємо, 13 листопада Швеція тимчасово запровадила прикордонний контроль через наплив біженців. Два місяці тому контроль на своїх кордонах запровадила Німеччина. Цей термін минув, але Берлін сповістив Брюссель, що продовжує цей захід ще на місяць.

Читайте: Шенгенська зона може відійти в минуле – ЄС посилить контроль на кордонах

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ