студенти
Вступна кампанія надає величезну кількість пільг і можливостей вступу до вишів в обхід ЗНО

Міністерство освіти і науки України видало наказ, яким скасувало у ВНЗ вступні квоти для абітурієнтів із зони АТО в зв’язку з невідповідністю цих пільг нормам чинного законодавства, повідомляє Дзеркало тижня.

Згідно з оновленими правилами вступу, абітурієнти із зони АТО мають право вступати до вишів без ЗНО, на основі вступних іспитів, проте їхні результати включатимуться в загальний конкурс. Вступ за квотами можливий для інших категорій абітурієнтів.

Пільга для абітурієнтів з АТО була передбачена наказом, підписаним головою Міносвіти Лілією Гриневич в червні. Обґрунтовуючи необхідність запровадження пільгових квот для даної категорії абітурієнтів, Міносвіти посилалось на закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на отримання освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції». Втім, у цьому законі, зауважує видання, квот на вступ для абітурієнтів з АТО не передбачено.

Видавши новий наказ про порядок вступу до ВНЗ абітурієнтів із зони АТО, міністерство із суттєвим запізненням, але все ж таки усунуло правову колізію. Водночас, за інформацією видання, вступна кампанія нинішнього року надає величезну кількість пільг і можливостей вступу до ВНЗ в обхід ЗНО, вступних іспитів, хоча експерти неодноразово наголошували, що пільги потрібно надавати не під час вступу, а до або після нього.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ