заборона
Французьким депутатам, які відвідають Крим без погодження з Україною, заборонять в’їзд на територію країни

У зв’язку з наміром французької парламентської делегації відвідати Автономну Республіку Крим 23-24 липня нинішнього року голова Верховної Ради України Володимир Гройсман направив листа керівництву парламенту Франції, в якому зазначає, що ця поїздка суперечить українському законодавству і просить висловити офіційну позицію щодо неї, повідомляє прес-служба українського парламенту.

У листі на ім’я голови Сенату Франції Жерара Ларше та голови Національних Зборів Фракції Клода Бартолона Гройсман висловлює сподівання, що, враховуючи засудження світовою співдружністю, ЄС і Францією зокрема незаконної анексії Криму, «цей візит жодним чином не відображає офіційну позицію парламенту Франції та не був підтриманий і узгоджений його керівництвом».

За інформацією російських ЗМІ, члени парламенту Франції, які прибувають до Криму 23 липня з дводенним візитом, планують, крім офіційної частини програми, поспілкуватися з жителями Ялти й Севастополя, побувати на кладовищі французьких солдатів, загиблих під час Кримської війни, відвідати музей-панораму «Оборона Севастополя 1854-1855 років». В делегації 10 депутатів національних зборів і членів Сенату Франції. Делегацію на чолі з членом парламенту Тьєррі Маріані під час поїздки до Криму супроводжуватиме голова комітету Держдуми РФ зі зв’язків з країнами СНД Лєонід Слуцький. Маріані заявив в інтерв’ю газеті «КоммерсантЪ»: «Цей візит також наша особиста ініціатива, а не офіційна позиція уряду Франції».

Тим часом МЗС України закликає всіх іноземних громадян чітко дотримуватися законодавства України та порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, адже у разі порушення, їм буде заборонено в’їзд на територію України.

Своєю чергою, Париж висловив жаль у зв’язку з візитом делегації французьких парламентарів до Криму та назвав це порушенням міжнародного права.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ