Кінотеатр «Pathé Tuschinski» у Нідерландах
Кінотеатр «Pathé Tuschinski» у Нідерландах

В Амстердамі вперше в історії відбудуться дні українського кіно. Захід пройде з 30 березня по 1 квітня. Глядачі побачать українські фільми на екрані знаменитого амстердамського кінотеатру «Pathé Tuschinski», пише Cultprostir.

У програму «Ukraine on film. Way to freedom» увійшли 3 документальні картини: «Одинадцятий» Дзиґи Вертова, «Російський дятел» Чада Ґрасіа та «Зима у вогні» Євгена Афінеєвського.

До слова, фестиваль пройде напередодні референдуму про асоціацію України з Євросоюзом.

«Концепція фестивалю – показ документальних стрічок, що розповідають про знакові для України події: від класики німого кіно до хітів міжнародних кінофестивалів», – розповіла про ідею програми Анастасія Сідельник, прес-аташе «Артхаус трафік», одного з організаторів фестивалю.

Класичну картину Дзиґи Вертова глядачі побачать в супроводі живої музики, виконаної композитором Антоном Байбаковим та музикантом Софією Туртою. Фільми «Зима у вогні» та «Російський дятел» представлять голландській публіці автори, члени знімальних груп.

Нагадаємо, 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбудеться консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Згідно з проведеним опитуванням, більшість мешканців країни виступають проти ратифікації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, противники Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у Нідерландах порушили фінансове законодавство і зловживали бюджетним фінансуванням. Зокрема, GeenPeil – організація, що ініціювала референдум, а нині є ключовим агітатором проти угоди з Україною – скористалася вадами нідерландського законодавства та домовилася з приватними особами, щоби ті брали державне фінансування для міні-кампаній та дозволяли самій GeenPeil витрачати його.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ