111
Вчених, які не відповідатимуть поставленим вимогам, відсторонять від процесів у вищій освіті

Для тих, хто прагне здобути науковий ступінь, запровадять заповнення інтелектуальних декларацій. Про це повідомив голова секретаріату Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Храпатий, передає Дзеркало тижня.

Чиновник розповів, що буде встановлено вимоги та критерії для дисертаційних робіт тих, хто хоче здобути науковий ступінь. Храпатий зазначив, що наявність і-декларації може перетворитись на основну вимогу для осіб, які планують підвищити науковий ступінь. Учених, які не відповідатимуть поставленим вимогам, усунуть від процесів у вищій освіті.

Згідно із законом «Про вищу освіту», НАЗЯВО  –  саме  той орган, який може запровадити механізм інтелектуальних декларацій (і-декларацій).

Псевдонауковці, які не відповідатимуть встановленим вимогам, залишаться обабіч усіх процесів у вищій освіті. За його словами,  вже є низка відповідних електронних ресурсів (Research Gate, Scopus, Google Scholar, Національний депозитарій), тож, витрачати ресурси на створення нових недоцільно.

«Тому НАЗЯВО не повинно шукати матеріальні (багатомільйонні) ресурси на запровадження цього вкрай необхідного механізму, а вже у найближчі місяці розробити та подати на затвердження до уряду відповідні вимоги», – сказав він.

Нагадаємо, липні Кабінет міністрів схвалив створення Національного репозитарію академічних текстів для боротьби з плагіатом. Як зазначила міністр освіти Лілія Гриневич, створення репозитарію забезпечить установи освіти технічними можливостями для виявлення плагіату в наукових роботах і дисертаціях.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ