В Україні працює інспекція ПАРЄ, яка вивчатиме стан реформування політичного та економічного життя в нашій країні
В Україні працює інспекція ПАРЄ, яка вивчатиме стан реформування політичного та економічного життя в нашій країні

Для експертів ПАРЄ надання кредиту Україні не є пріоритетом, оскільки відносини України та ЄС значно ширші. На цьому в коментарі виданню Інформаційний Акцент наголосив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи візит в Україну представників моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи.

На думку політолога, головні питання моніторингового комітету ПАРЄ – військові, гуманітарні та політичні.

«Я не думаю, що ця місія прибуде лише заради того, щоби давати рекомендації щодо можливих кредитів. Якби вони їхали з цією метою, то зустрічалися б із представниками НБУ, міністром економіки, а не громадськими організаціями. Тому їхні висновки будуть стосуватися питань корупції, політичної та внутрішньої ситуації в Україні», – зазначив він.

За словами Давидюка, чимало українських політиків спекулюють на темі отримання кредитів.

«Іде спекуляція від самих українських політиків. Особливо – коли вони не мають про що говорити, а розганяти рейтинг якось треба. Одна з «фішок» прем’єр-міністра – це те, що він своїм іменем начебто гарантує отримання кредитів. Звичайно, ця теза хибна. Отримання кредитів не є суперрезультатом, адже економіка не може жити лише за рахунок кредитів. Треба створювати, інвестувати, розвивати, а не тільки брати кредити», – додав експерт.

Нагадаємо, 1-3 лютого представники Спеціального моніторингового комітету ПАРЄ відвідують Україну. Вони зустрінуться з президентом, віце-спікером Андрієм Парубієм, депутатами Верховної Ради та активістами неурядових організацій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ