Сергій Таран
Сергій Таран

Російська влада сподівалася, що через участь в антитерористичній операції в Сирії відносно РФ буде послаблено санкції. Відповідно продовження та запровадження нових санкцій з боку ЄС та США для Кремля стали неочікуваним «новорічним сюрпризом». Цю думку, коментуючи виданню Інформаційний Акцент продовження та запровадження нових санкцій щодо Росії, висловив політолог, директор Центру політичних та соціологічних досліджень Сергій Таран.

На думку експерта, подовження та запровадження нових санкцій поки не змінять тактику Путіна щодо України, проте остаточно виснажать російську економіку.

«З часом Путін буде вимушений зменшити агресивність у зовнішній політиці, адже важка економічна ситуація призведе до катастрофічних змін в середині самої Росії. Треба розуміти, що Росія зараз живе на запасі, і цих запасів, за підрахунками самих росіян, залишилося ще на рік. Звичайно, ми не одразу побачимо ефект від цих санкцій, але він настане обов’язково, тому що закони математики ще ніхто не перемагав», – підкреслив Таран.

За словами політолога, Захід готовий зняти санкції, для цього російській владі треба лише вивести війська з України та нормалізувати відносини. Проте в Росії цього не можуть зробити, бо це означатиме крах путінського режиму.

«Захід ніколи не тримає перед Росією закриті двері, вони ніколи не кажуть, що Росія відірвана від світу назавжди. В цьому, власне, західна політика: з одного боку, вони запроваджують санкції, а з іншого кажуть, що є шанси, щоби ці санкції були скасовані», – додав експерт.

Ба більше, на переконання Тарана російській владі потрібно змінити свої «імперські амбіції», щоб якось вийти з цієї кризової ситуації: «Річ у тім, що навіть в цій Сирійській операції, російська влада не може брати участь на умовах Заходу, тому що тоді їм треба воювати за мир, а не за війну. А мир – це мета Заходу, в Росії інша мета – вони хочуть залишити Асада. Адже лише він гарантує присутність Росії на Близькому Сході, зокрема в Сирії. Через те, що стратегічні інтереси Заходу і Росії різні, як би Кремль не намагався себе туди притягнути в якості повноправного учасника – у нього нічого не вийде».

Нагадаємо, 21 грудня Європейський Союз офіційно затвердив рішення про продовження санкцій проти РФ ще на півроку. А 22 грудня США посилили санкції проти 34 фізичних та юридичних осіб через дії Росії в Україні, а також запровадили нові обмежувальні заходи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ