Політолог розкритикував запровадження страхової медицини в Україні
Політолог розкритикував запровадження страхової медицини в Україні

Віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко у коментарі Слову і Ділу проаналізував впровадження та запуск страхової медицини в Україні.

«Річ у тім, що кожен громадянин нашої країни має завжди пам’ятати про те, що згідно з Конституцією, держава зобов’язана за рахунок тих податкових платежів, які ми оплачуємо зі своїх зарплат (прибутковий податок, єдиний соціальний податок, податки на депозити населення, податки на пенсії, численні податки на підприємства різних форм власності), надавати населенню повноцінну висококваліфіковану й безкоштовну медичну допомогу», – підкреслив експерт.

За його словами, те, що нині українська влада не дотримується Конституції і не надає населенню повноцінного, ефективного та безкоштовного лікування, – злочин, але не привід змінювати систему охорони здоров’я в Україні.

«Просто нинішня антилюдська державна верхівка намагається перекласти дорогу систему медичної допомоги з державної скарбниці (яка, по суті, також є нашими з Вами грошима, вже сплаченими державі для виконання обов’язкової функції – захисту життя та здоров’я громадян України) на плечі тих, хто й так живе за межею бідності», – наголосив Пешко.

Він зауважив, що люди мають розуміти – створені страхові компанії фактично є такими ж фінансовими комерційними структурами, як і банки. Вони також схильні до аналогічних ризиків банкрутства, розкрадання, знецінення вкладів страхових внесків за рахунок інфляційних процесів та інших злочинних афер, в яких застраховані пацієнти можуть втратити свої заощадження значною мірою або навіть повністю.

«Жодних соціальних гарантій від впровадження страхової медицини люди не отримають. А отримають лише ще один інструмент їх обкрадання», – пояснив фахівець.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я заявило, що українська система охорони здоров’я не має орієнтуватися на приватні страхові компанії, тому страхова медицина повинна бути державною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ