Пропонується запровадити 3-місячний перехідний період для реєстраційних дій щодо припинення діяльності ФОПів

Народні депутати пропонують звільнити від сплати податку в розмірі 704 гривні у першому кварталі 2017 року фізичних осіб-підприємців, які не встигли ліквідуватися до збільшення єдиного соціального внеску. Про це йдеться у законопроекті № 5633, оприлюдненому на сайті Верховної Ради.

Законопроект передбачає 3-місячний перехідний період для здійснення реєстраційних дій щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (що знаходяться на загальній системі оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність) без сплати єдиного соціального внеску за цей період.

«Якщо така особа за цей час не отримувала доходи, вона звільняється від сплати єдиного соціального внеску в розмірі 704 грн., як це було передбачено законодавством до 1 січня 2017 року», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, 27 грудня президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.

Згідно з новими нормами, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема, другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП, якщо у певному періоді мав прибуток, то сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати кошти не було необхідності. Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

Нововведення ще до почату дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не постійно – так званих сплячих ФОПів.

Зокрема, загальна кількість приватних підприємців в Україні зменшилася на понад 128 тисяч. Масове закриття ФОПів здійснюється в кожній області України. Найбільше – на Київщині (17176), Харьківщині (12390) та Дніпропетровщині (11196).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ