Дмитро Бабкін, старшина батальйону спецпризначення «Донбас» Нацгвардії України
Дмитро Бабкін, старшина батальйону спецпризначення «Донбас» у Нацгвардії України

«Що таке «Град» і для чого він потрібен. От мені тут задають наївне запитання: а що ж українські прикордонники не можуть контролювати свій власний кордон? Може, не хочуть?» —написав у Livejournal Андрій Малигін.

І пояснив:

«Справді не можуть. Прикордонників (а заодно і жителів довколишніх сіл) ліквідували простим способом: просто поливали шквальним вогнем із російської території з «градів», «смерчів» і що там ще є. Коли українські військові намагалися прорватися до кордону, щоразу включалася ця невибіркова машина смерті. Так уздовж усієї лінії кордону створилася чорна, спалена дотла «смуга безпеки». На всі поступки був готовий піти Путін — крім однієї: пустити українських прикордонників на їхній власний кордон. Навіть визнаючи при цьому право України на територіальну цілісність».

Той самий нехитрий тактичний прийом «випаленої землі» (який «чудово» працював в Чечні, наприклад) використовували щоразу, коли росіянам треба було просунутися вперед на територію України. Ось як виглядає один із спалених українських блок-постів. Точніше те, що від нього залишилося. Усі ці дірки в землі – сліди від «градів». Це сотні, багато сотень набоїв.

Град

Тому саме для цього — для контролю кордону з РФ в Україну потрібно ввести війська ООН. Природно, вилучивши зі складу їхнього миротворчого контингенту підрозділ Росії. Бо вона є стороною конфлікту!

У решті випадків, якщо на східний кордон Донбасу вийдуть наші війська з прикордонниками, Путін із території РФ довбатиме по території України з усіх стволів. Саме так, як він це робив у 2014 році!

За такого варіанту, перш ніж намагатися встановити контроль над кордоном, спочатку треба повалити кремлівський режим, навалившись усім світом. Використовуючи всі засоби й можливості, в тому числі обрушивши економіку Росії. Надерти їй дупу, в тій же Сирії.

І лише після цього виходити на кордон. Бажано, пересунувши його за Краснодарський край і повернувши собі Таманський півострів…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ