Дмитро Гнап, журналіст
Дмитро Гнап, журналіст

Фаворит президента Ігор Кононенко добре засвоїв два принципи британської дипломатії: «1. Не говори неправди. 2. Ніколи не говори всієї правди». А що коли вся правда таки стає відомою?

Подивіться на цей документ. Це декларація про активи віргінської офшорної компанії Intraco Management Ltd. Раніше медіа пов’язували цю фірму з Ігорем Кононенком та Петром Порошенком. Мій колега Денис Казанский публікував документи, що саме ця офшорна компанія оплачувала відпочинок та навчання за кордоном доньки Кононенка. А також перельоти чартерами Порошенка, вже коли той став президентом.

13179087_989879957761838_7854899915863189026_nКрім того, фірма була помічена в різних сумнівних операціях, зокрема, за даними Ліга.Нет, вона купувала пальне восени 2014-го в дочірньої компанії російського «Газпрому». Тоді Кононенко відкинув свою та Порошенка причетність до Intraco Management Ltd. І треба визнати, він сказав правду. Але не всю.

Бо подивіться, хто є бенефіціаром цієї компанії. Згідно з даними панамського реєстратора Mossack&Fonseca – це громадянин України Сергій Зайцев. Людина з таким же ім’ям і прізвищем є заступником генерального директора корпорації «Рошен». А також сьогодні є співвласником ТОВ «Центрально-Європейська Кондитерська Фабрика», разом з самим президентом (привіт сліпому трасту!).

Раніше Сергій Зайцев був однокласником та першим бізнес-партнером Петра Порошенка. В 90-х вони разом возили какао в Україну. В документі вказана і адреса реєстрації Зайцева: Київ, вул. Електриків 29-а. Саме за цією адресою на Рибальському острові в Києві зареєстроване ціле гніздо фірм старих друзів: Порошенка, Кононенка, Зайцева, Свинарчука (Гладковського).

2Тож, коли Кононенко каже, що не знає, чим займається Intraco Management, то йому не так вже й важко це дізнатися. І запитати буквально в сусідньому кабінеті у власника цієї фірми навіщо той оплачує особисті потреби Кононенка і Порошенка.
Більше подробиць про офшорні секрети «любих друзів» нинішнього президента незабаром в Слідство.Інфо. Не перемикайтесь.

Джерело: Дмитро Гнап

БЕЗ КОМЕНТАРІВ