Дмитро Гнап, журналіст
Дмитро Гнап, журналіст

Справа мажора Толстошеєва була для офіційного слідства повністю виграшною. І тим «смачнішим» плювком в обличчя суспільству виглядає її закриття. Бо Толстошеєва можна було притягати або за скоєння ДТП, яке спричинило смерть потерпілого. Або, якщо й повірити в його пояснення, що він, начебто, знепритомнів за кермом через вроджену хворобу серця, то ставити питання про його злочинну самовпевненість, яка призвела до тяжких наслідків, і, відтак, давати наступну кримінальну кваліфікацію його відповідальності. Але не закривати справу за відсутністю складу. Тим не менше і поліція, і прокуратура пішли найгіршим шляхом – вивели чергового покидька з-під дії правосуддя. Ми сьогодні докладно поговорили про це з речницею прокуратури Києва Надією Максимець.

– Чому закрили справу?
– Бо він знепритомнів.
– А чому він знепритомнів?
– Невідомо.
– Алкоголь, наркотики?
– Ні.
– Якщо це через хворобу, то чому слідчі не поставили питання про відповідальність за підробку докуметів на право керування ТЗ, за злочинну самовпененість і не перекваліфікували статтю?
– Розумієте, – каже Надія, – експертиза не змогла встановити, чому він втратив свідомість.
– Як так «не змогла»?
– Ну, ось так. Не змогла! Три. Експертизи. Не змогли. А ми ж не можемо тримати людину під підозрою вічно! Тому і закрили справу.

Дивно, що в прокуратурі забули, як сотні людей перебувають під «підозрою» роками і навіть сидять в СІЗО. Часто навіть за липовими, необґрунтованими підозрами. А тут в дуже резонансній справі, щоб не травмувати психіку мажора, з нього знімають підозру і закривають справу. І чомусь мені згадалося фото батька Толстошеєва з місця того ДТП. Який дуже-дуже щільно тоді спілкувався з міліцейським керівництвом. І, о диво, у Стаса Толстошеєва – «любителя курить масть и закидываться кодеином» одна експертиза не знайшла ані алкоголю, ані наркотиків. А інша тепер не знає, від чого він знепритомнів.

14237578_1072634106153089_1710775288595196491_nСуспільству довго можна плювати в обличчя, панове Луценко та Аваков. Аби потім знати одного дня, куди тікати. Прямі авіарейси на Росію ж заборонені. Пам’ятайте про це.

Джерело: Дмитро Гнап

БЕЗ КОМЕНТАРІВ